Kołobrzeska drogówka złapała wczoraj czterech kierowców i jednego rowerzystę na podwójnym gazie

Każdego dnia kołobrzescy policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadzą intensywne kontrole kierowców, eliminując z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy. Dbają tym samym o zdrowie, a nawet życie wszystkich uczestników drogi. W trakcie tylko wczorajszego dnia mundurowi zatrzymali 5 kierujących, którzy kierowali pojazdami pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

Policjanci czterech pierwszych nietrzeźwych kierujących zatrzymali w Kołobrzegu do godz. 10. Trzej mężczyźni poruszali się autami osobowymi i niechlubny rekordzista „wydmuchał” prawie pół promila. Czwarty kierujący poruszał się rowerem i miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, jednak pozostali trzej mężczyźni muszą liczyć się z poważniejszymi konsekwencjami prawnymi. Podobnie jak zatrzymana ok. 22 godziny piąta kierująca samochodem osobowym, której badanie stanu trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.   

Sprawami zatrzymanych kierowców pojazdów osobowych zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend