Świąteczny weekend: święcenie pokarmów, kino, koncerty, komunikacja, apteki, lekarz, sklepy

You are currently viewing Świąteczny weekend: święcenie pokarmów, kino, koncerty, komunikacja, apteki, lekarz, sklepy

Przed nami świąteczny weekend. Sprawdzamy m.in. jak poruszać się po mieście i gdzie zrobić zakupy jeżeli czegoś nam zabraknie. Jak zawsze jednak zaczynamy od wydarzeń kulturalnych.

Na zdjęciu kadr z filmu „Zając Max ratuje Wielkanoc”,  który będzie pokazywać kino Wybrzeże.

Centrala gra

W ten weekend wydarzeń kulturalnych jest mało. Nie oznacza to jednak, że zdeklarowani imprezowicze będą siedzieć w domu. Na dwa koncerty i to dzień po dniu zaprasza klubokawiarnia Centrala. Już dziś zagra przy ul. Wąskiej duet Sebastian Riedel i Michał Kielak. To okazjonalny duet dwóch osobowości scenicznych. Charakterystyczny głos Sebastiana w połączeniu z brzmieniem gitary akustycznej i z wirtuozerską grą Michała na harmonijce, tworzą niesamowity klimat podczas każdego koncertu. Start o godz. 20, wstęp 30 zł.

Jutro w tym samym miejscu zagra grupa Closterkeller z Anją Orthodox. Start godz. 20. Bilety kosztują 40 zł.

Kino Wybrzeże

Przez świąteczny weekend czynne będzie kino Wybrzeże. O godz. 14.15 będzie tu grany film familijny „Zając Max ratuje Wielkanoc”. O godz. 16 będzie można zobaczyć polski film „Zerwany kłos”, a o godz. 18 i 20 kino Wybrzeże  pokaże film „Ghost in the Shell”. Ostatni seans to będzie projekcja w technice 3D. Bilet dziecięcy kosztuje 10 zł, normalny 16 zł. Za seans w 3D trzeba zapłacić 18 zł.

Święcenie pokarmów co pół godziny

Święcenie pokarmów w bazylice będzie się odbywało co pół godziny, od 10.00 do 16.00, (w Bogucinie o 10.00, w Obrotach o 10.30, w Niekaninie o 11.00, w Budzistowie o 11.30). Ofiary zbierane przy okazji święcenia przeznaczone są na remont bazyliki.

              Pomoc lekarska i apteki            

Jeżeli będziemy potrzebować lekarza znajdziemy go w Regionalnym Szpitalu przy ul. Łopuskiego gdzie nocna i świąteczna opieka w soboty, niedziele i święta udzielana jest całodobowo. Idąc do lekarza warto zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość pacjenta. Jeżeli chorujemy przewlekle warto też mieć przy sobie opakowania zażywanych leków.

Apteki

Z receptą możemy udać się w noc z soboty na niedzielę do Apteki „Dbam o Zdrowie” przy ul. Wschodniej 3 (tel. 94 35 298-9622-8). W świąteczną niedzielę leki kupimy w aptece Całodniowej przy ul. Mariacka 14 (tel. 94 35-45-3838-22). Nocny dyżur z niedzieli na poniedziałek pełnić będzie apteka Cosmedica  przy ul. ul. Armii Krajowej 10 (tel. 94 731 22 2022-8). W dzień czynna będzie apteka Całodniowa przy ul. Mariackiej 14, nocą Cefarm przy ul. Słowińców 9/37 (tel. 94 352 12 5122-8).

Autobusy co godzinę

Autobusy Komunikacja Miejska w Kołobrzegu będą jeździć rzadziej. W „Wielką Niedzielę” po Kołobrzegu kursować będzie tylko autobus świątecznej linii „S”, na trasie Starynowska-Podczele-Starynowska. Autobus jeździć będzie co godzinę według. Dokładny rozkład jazdy znajdziemy na przystankach i na stronie internetowej Komunikacji Miejskiej.
W drugi dzień świąt do godz.14.00 obowiązywać będzie również świąteczny rozkład jazdy. Później na miasto wracają autobusy według rozkładu jak w dni wolne. W okresie świąt zamknięta będzie stacja paliw oraz Biuro Obsługi Klienta przy ul. Grochowskiej oraz Kniewskiego.

Sklepy

Zakupy w świąteczne dni jak zwykle będzie można zrobić w delikatesach Alka przy ul. Wschodniej. Otwarte w wyznaczonych godzinach będą też sklepy sieci Fresh Market i Żabka, które znajdziemy m.in. przy ul. Dworcowej, Wolności i Armii Krajowej Wojska Polskiego.

 

 

Dodaj komentarz