Sympatyczna i ważna inicjatywa. Radny chce, by w Kołobrzegu pojawiły się wolnostojące poidełka dla zwierząt

To kolejna inicjatywna radnego Dariusza Zawadzkiego w ostatnim czasie. Tym razem radny proponuje, by w mieście ustawić wolnostojące poidełka dla zwierząt.

Przypomnijmy, że to z inicjatywy tego radnego Urząd Miasta rozważa wyznaczenie na terenie miasta publicznych miejsc do grillowania. Z prośbą o ewentualne wytypowanie takich miejsc urzędnicy zwrócili się już do Rad Osiedli. Więcej pisaliśmy o tym tutaj https://okkolobrzeg.pl/bedzie-mozna-grillowac-w-miejskich-parkach-radny-zawadzki-chce-by-bylo-to-legalne/

Teraz radny złożył do prezydent Kołobrzegu kolejną interpelację. Tym razem Dariusz Zawadzki apeluje, by miasto ustawiło w wyznaczonych miejscach (na początek przy budynkach instytucji publicznych) wolnostojące poidełka dla zwierząt. Zdaniem radnego Zawadzkiego, taki swobodny dostęp do wody pozwoli przetrwać zwierzakom upalne lato.

-Mając na uwadze zbliżające się upały, suszę, prośby mieszkańców oraz poprawę jakości życia zwierząt, zwracam się z prośbą o zamontowanie poidełek – czytamy w interpelacji radnego.

Dzięki takim poidełkom, w trakcie spaceru z pupilem, nie musimy nosić ze sobą miski czy butelki z wodą. Poidełka są tak skonstruowane, aby woda w misie spływała trochę wolniej niż w standardowych misach, po to, aby zwierzątko mogło spokojnie napić się wody.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend