Szansa na bezprzetargowe przedłużenie umów dzierżawy z miastem. Ma to pomóc przedsiębiorcom przetrwać pandemię

Do programu środowej sesji Rady Miasta trafił projekt uchwały, który zezwala prezydent Kołobrzegu na bezprzetargowe przedłużenie dzierżawy miejskich nieruchomości, dla których termin wygaśnięcia przypada w tym i przyszłym roku. Taką możliwość prezydent miała już w 2020 r. Skorzystało na niej ok. 50 przedsiębiorców.

Jeżeli uchwała przejdzie, prezydent będzie mogła bez przetargu przedłużyć umowy na okres nie dłuższy niż do końca 2022 roku.

Fot. Archiwum. Szansę na bezprzetargowe przedłużenie umów z miastem mieliby m.in. artyści z bulwaru Szymańskiego.

Chodzi potencjalnie o kilkadziesiąt różnych nieruchomości na terenie całego miasta. Wśród nich są m.in. 23 lokalizacje z przeznaczeniem na wykonywanie działalności o charakterze artystycznym na bulwarze im. Jana Szymańskiego, trzy lokalizacje pod miejsca postojowe dla pojazdów elektrycznych zlokalizowana u zbiegu ul. Rodziewiczówny i Mickiewicza. Inne dotyczą gruntów np. pod parkingi, lokale gastronomiczne czy pawilony handlowe.

Przypomnijmy, że prezydent Kołobrzegu za zgodą Rady Miasta miała już taką możliwość w 2020 r. Z prawa do bezprzetargowego przedłużenia umowy z miastem skorzystało ok. 50 przedsiębiorców.

Takie rozwiązanie ma dać szansę dzierżawcom na poprawę ich sytuacji ekonomicznej, która ucierpiała wskutek epidemii COVID-19.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend