Sztafeta ruszyła. Przed pływakami 170 kilometrów do przepłynięcia

Sztafeta, Poza Horyzont: Cross Baltic Challenge już ruszyła. Dziś, punktualnie o 9 rano Hanna Sokołowska weszła z kołobrzeskiej plaży do Bałtyku.

– Pogoda jest bardzo dobra, niewielki wiatr, niska fala, wysoka temperatura wody i powietrza. Wszyscy członkowie sztafety są zmotywowani i szczęśliwi. – informowała dziś rano Agata Maszewska z ekipy wspierającej pływaków. – Hanna płynie bardzo szybko – dokładną prędkość i inne statystyki można sprawdzić dzięki specjalnie zaprojektowanej aplikacji http://bit.ly/pozahoryzontcom, która pozwala na bieżąco śledzić przebieg sztafety.

Sztafeta rozpoczęła się na plaży w Kołobrzegu, a zakończy w szwedzkiej miejscowości Kaseberga. W prostej linii te miejscowości dzieli około 170 km. Pokonanie tego dystansu oznacza dla pływaków pozostanie w zimnych i niespokojnych wodach Bałtyku przez minimum 3 dni i 3 noce. Członkowie sztafety są amatorami, na co dzień trenują triathlon w jednym z warszawskich klubów. Przygotowania to tego wyzwania zajęły pływakom rok.

Źródło: Poza Horyzont

XB1 9643 4 - Sztafeta ruszyła. Przed pływakami 170 kilometrów do przepłynięcia XB1 9653 5 - Sztafeta ruszyła. Przed pływakami 170 kilometrów do przepłynięcia

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend