Szykuje się pierwsza od 8 lat podwyżka cen za bilety Komunikacji Miejskiej. Ale uwaga! Istnieje możliwość, by po podwyżce płacić mniej niż dziś

Wniosek o podwyżkę cen biletów na terenie Kołobrzegu, gminy Dygowo i gminy wiejskiej Kołobrzeg złożył prezes Komunikacji Miejskiej. Projekt uchwały w tej sprawie trafił do programu sesji Rady Miasta 29 czerwca. Jeżeli radni wyrażą zgodę, byłaby to pierwsza podwyżka za publiczny transport w Kołobrzegu od 8 lat.

-Pandemia w dużym stopniu odbiła się na finansach spółki – mówił podczas dzisiejszego posiedzenia miejskiej Komisji Komunalnej Michał Jaczyński, prezes Komunikacji Miejskiej – Nasze przychody w 2020 roku z powodu pandemii zmalały o 2,3 mln zł w porównaniu do roku poprzedniego.

Bilet normalny ma zdrożeć o 40 groszy – z 2,80 do 3,20 zł (szczegóły na grafice pod tekstem).

Co zrobić, by płacić mniej?

-Bardzo gorąco zachęcam, aby wyrabiać bilet elektroniczny, który umożliwia naliczanie rabatów 5-, 10- lub maksymalnie 15-procentowe – dodaje prezes KM.

Jak wyjaśnił prezes przy załadowaniu biletu elektronicznego kwotą ponad 100 zł (może to być 100 zł i jeden grosz) za bilet normalny zapłacimy 2,72 zł, czyli o 8 groszy mniej niż teraz.

Dziś radni Komisji Komunalnej zaakceptowali propozycje podwyżki – 4 było za, 3 wstrzymało się od głosu.

bilety kolobrzeg - Szykuje się pierwsza od 8 lat podwyżka cen za bilety Komunikacji Miejskiej. Ale uwaga! Istnieje możliwość, by po podwyżce płacić mniej niż dziś

2 komentarze

Napisz komentarz
 1. 22 czerwca, 14:41 Adam

  A dlaczego podwyżka obejmuje tylko te osoby, które płacą za bilet?
  Jeśli podwyżka to dla wszystkich, także dla tych co jeżdżą za darmo.

  Reply this comment
 2. 22 czerwca, 14:55 Student

  Niech pan Prezes złoży w końcu wniosek o to aby bilet można było zakupić przy pomocy aplikacji np. moBILET.
  Naprawdę warto.

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend