Tablica informacyjna o wielkim Polaku odsłonięta (+wideo)

You are currently viewing Tablica informacyjna o wielkim Polaku odsłonięta (+wideo)
  • Post category:Info
  • Post comments:0 Komentarzy

Wczoraj odsłonięto tablicę informacyjną przy ul. Aleja Jana Pawła II (przy skrzyżowaniu z ulicą Sybiraków) o patronie ulicy. 

W lipcu tego roku Rada Miasta Kołobrzeg podjęła uchwałę w sprawie zmiany nazwy ulicy Walki Młodych i nadania jej nazwy Aleja św. Jana Pawła II. W związku z tym, Kołobrzeskie Duszpasterstwo Ludzi Morza wystąpiło z inicjatywą ufundowania tablicy informacyjnej o patronie alei, eksponując jego związki z naszym miastem m.in. fakt nadania Papieżowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kołobrzeg oraz wizyty Kardynała Karola Wojtyły w Kołobrzegu, w 1975 roku. Wczoraj tablicę odsłonięto. Informacja o wielkim Polku widnieje w trzech językach – polskim, niemieckim i angielskim.

Fundatorami tablicy są kołobrzeżanie, których praca bezpośrednio związana jest z morzem, czyli m.in. obecni i byli pracownicy, uczniowie, członkowie takich kołobrzeskich przedsiębiorstw/instytucji jak: Bałtyk, Barka, Liga Morska i Rzeczna, Polska Żegluga Bałtycka, Zespół Szkół Morskich, grupy rybackie, portowcy.

Więcej w materiale wideo. O inicjatywie mówi Wojciech Podborączyński.

Dodaj komentarz