Tik Tak. Czy zegar na dworcu PKP będzie kiedyś chodził poprawnie ?

O zegarze na dworcu PKP media pisały już dwa lata temu. Okazuje się, że nic się nie zmieniło i zegar wciąż wprowadza w błąd podróżnych.

Część kołobrzeżan pewnie już wie, że nie warto ufać zegarowi na wieżyczce dworca PKP. Jednak przyjezdnych wciąż wprowadza w błąd. Wczoraj zegar spóźniał się o 15 minut. Tyle wystarczy by minąć się z pociągiem.

-Pani w okienku powiedziała, że nasz pociąg odjechał, a my stałyśmy na peronie i żadnego pociągu nie było – mówią nam dwie młode dziewczyny (sądząc po akcencie Ukrainki) pokazując bezradnie wydrukowany z internetu bilet do Bydgoszczy. – Następny mamy za kilka godzin.

Dziewczyny ten czas musiały spędzić na zimnym dworcu PKP. W trakcie rozmowy okazuje się, że pechowe podróżne sprawdzały czas na dworcowym zegarze. Gdy wyjaśniamy, że ten się spóźnia, w pierwszej chwili nie mogą zrozumieć o co nam chodzi.

Postanowiliśmy więc o felerny zegar zapytać w PKP SA, do którego należy kołobrzeski dworzec. Wysłaliśmy maila z zapytaniem do rzecznika prasowego, Pauliny Jankowskiej. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją naszej stronie. Tymczasem, lepiej nie kierować się wskazaniami dworcowego zegara.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend