To będzie piracki weekend!

Weekend upłynie pod znakiem Dni Kołobrzegu, których gwiazdą jest Kasia Kowalska. Wokalistka zagra koncert w porcie pasażerskim. Wstęp na niego jest bezpłatny. Ale rządzić będą piraci – pociąg Pirat, który zawita do Kołobrzegu i kinowy hit, który dziś zaczyna grać kino Wybrzeże – „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”.

Dni Kołobrzegu

Dziś oficjalnie startują Dni Kołobrzegu (nieoficjalnie zaczęły się tydzień temu). O godz. 12 na dziedzińcu ratusza koncerty zagrają Orkiestra Musiccorps Lyran – Värnamo (Szwecja) i Big Band Volles Rohr (Niemcy), a o godz. 16 te same orkiestry zagrają w RCK. Dołączy do nich chór „Jedność”. Jutro o godz. 11.30 na dziedzińcu ratusza zagra orkiestra Reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej z Wyszkowa.

Oficjalne otwarcie Dni Kołobrzegu nastąpi jutro w samo południe. O godz. 12 z Placu Ratuszowego ulicami miasta wyruszy korowód i przejdzie do portu pasażerskiego gdzie o godz. 13 zagrają orkiestry. O tej samej godzinie rozpoczną się regaty żeglarskie o Puchar Prezydenta Miasta Kołobrzeg. Będzie można je obserwować z plaży centralnej.

W sobotę na plaży centralnej o godz. 17.30 ponownie zagra Orkiestra Reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej z Wyszkowa. Około godz. 18 w porcie pasażerskim koncert Kasi Kowalskiej.

Okrągły jubileusz szkoły morskiej

Dziś przez cały dzień trwają uroczystości z okazji 50-lecia istnienia Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy. O godz. 13.30  w porcie pasażerskim, przy latarni morskiej zostanie odsłonięta rzeźba Małego Rybaka. Pół godziny później – na przycumowanym obok statku pasażerskim Santa Maria, odbędzie się premiera książki Edwarda Stępnia, (kołobrzeskiego adwokata, absolwenta szkoły)  „Wspomnienia granatowego munduru, czyli morska gawęda krotochwilna”. 

W Fiddler’s Green zaśpiewa Jurkiewicz

To będzie kolejne spotkanie w „Zielonej Tawernie” miłośników poezji śpiewanej, piosenki żeglarskiej i turystycznej oraz akustycznego, gitarowego grania w luźnej atmosferze. Tym razem wyjątkowo, bo z zaproszonym gościem. Krzysztofa Jurkiewicza można było niejednokrotnie zobaczyć i usłyszeć w Kołobrzegu, w takich zespołach jak Słodki Całus od Buby czy Formacja. Tym razem solo, w trochę innym repertuarze. A po koncercie śpiewanki. Start godz. 20.

W 500. Rocznicę urodzin św. Teresy

Dziś o godz. 19.00 w Bazylice Mniejszej, Muzyczne pop – Oratorium  “Twoją na zawsze jestem Panie” z okazji 500. rocznicy urodzin św. Teresy od Jezusa. Wstęp wolny.

Pirat w porcie i na dworcu PKP

 W niedzielę i w sobotę do portu w Kołobrzegu wjedzie zabytkowy pociąg Pirat. Przyjazd na dworzec PKP planowany jest na godz. 12.30. Do portu skład wjedzie ok. 12.45 i uwaga, pozostanie tam tylko przez ok. pół godziny. Następnie wróci na dworzec PKP skąd o 14.10 wyruszy do Ustronia Morskiego i z powrotem. Powtórka w niedzielę.

Zawody jeździeckie

Przez weekend będą trwały Polsko – Niemieckie Zawody Jeździeckie w Ośrodku Jazdy Konnej „Michalski”. W zawodach weźmie udział 40 zawodników wraz z końmi: 20 zawodników z Polski oraz 20 zawodników z Niemiec.  Zawodnicy walczyć będą w konkursie skoków przez przeszkody. Wstęp wolny. 

 Targ Solny

W sobotę i w niedzielę od godz. 10 będzie można na skwerze przy latarni morskiej odwiedzić XIII Hanzeatycki Festyn Historyczny „Targ Solny”. Weźmie w nim udział ok. 60 odtwórców starych rzemiosł. Będzie pokaz farbowania tkanin naturalnymi metodami, Będzie też znane bywalcom Targu stoisko Krainy Mlekiem i Miodem Płynącej, stoisko z miodem, woskiem i pszczołami, serowarów – pokazy robienia sera wraz z degustacją (sery kozie i krowie) oraz piwowarów i kowali. Będą też gry planszowe i zręcznościowe. Hanzeatycki Targ Solny to wydarzenie w formie otwartego i plenerowego festynu historycznego połączonego z pokazami dawnych rzemiosł, ginących zawodów, produktów regionalnych, biwakiem historycznym grup rekonstrukcji odtwarzających epokę średniowiecza.

 Festyn Rodzinny i Janek Wędrowiniczek

W niedzielę o godz. 11.00 przy Regionalnym Centrum Kultury rusza Festyn Rodzinny. Najmłodsi będą mogli zobaczyć m.in. spektakl „Janek Wędrowniczek” Teatru Lalki „Tęcza”, który jest doskonale znany naszym najmłodszym widzom. Spektakl przedstawia zabawne przygody pięcioletniego chłopca, który w tajemnicy przed mamą wyrusza w świat. Przed spektaklem zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne oraz zabawy animacyjne.

Piraci z Karaibów w Wybrzeżu

Dziś Wybrzeże zaczyna grać „Piratów z Karaibów. Śmierć Salazara”. Film będzie grany 15.30, 18 (seans 3D) i 20.30. Dwie pierwsze projekcje są z dubbingiem, ostatnia z napisami. Bilet normalny 16 zł i na seans 3D – 18 zł.

Fot. filmweb.pl

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend