Tomasz Tamborski ponownie został wybrany na urząd starosty. Jacek Kuś nie zdecydował się z nim konkurować

Starostą nadal będzie Tomasz Tamborski. Tak zdecydowali radni Rady Powiatu podczas dzisiejszej sesji. Wcześniej na to stanowisko nie zgodził się kandydować Jacek Kuś (SLD), który chwilę później został wicestarostą.

Fot. Archiwum. Jacek Kuś na mównicy.

Kandydaturę Jacka Kusia na urząd starosty kołobrzeskiego zgłosił Henryk Bieńkowski (klub radnych PiS). Ten jednak zdecydował się ustąpić pola Tomaszowi Tamborskiemu, który był jedynym kontrkandydatem na to stanowisko.
-Myślałem, że tej polityki będzie w samorządzie mniej. Myliłem się. Ale cały czas jestem idealistą, życie jest zbyt krótkie, by się kłócić, cały czas mam nadzieję na współpracę. – mówił chwilę później Kuś, dziękując za wybór na stanowisko wicestarosty.

Być może Jackowi Kusiowi byłoby łatwej realizować swoje ideały, gdyby jednak zdecydował się  zawalczyć o stanowisko starosty. Poparcie jego klubu i klubu PiS dawało mu większość, ale jak mówił uzasadniając swoją odmowę: – Bardzo dziękuję, ale w aspekcie porozumień, które były prowadzone od kilku miesięcy, nie przyjmuję tej propozycji.

Po dzisiejszej Radzie Powiatu mamy więc w starostwie powiatowym i w jego zarządzie tak naprawdę jedną zmianę – Helena Rudzis-Gruchała (PSL), dotychczasowa pani wicestarosta, została członkiem zarządu, a jej miejsce zajął Jacek Kuś. Skład zarządu powiatu Kołobrzeg uzupełniają jego dotychczasowi członkowie – Andrzej Olichwiruk (PO) i Mirosław Tessikowski (PO). Starostą przez kolejne 5 lat nadal będzie Tomasz Tamborski.

Podczas dzisiejszego posiedzenia wybrano też przewodniczącego Rady Powiatu. Został nim jednogłośnie Ryszard Szufel (PO). Wiceprzewodniczącymi – Agnieszka Bany i Antoni Szarmach.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend