„Trójka” się sprawdziła, „Trójka” zostaje

Uruchomiona w wakacje linia autobusowa nr 3 zostanie również po sezonie letnim. To dobra wiadomość dla pasażerów, którzy chwalą nowe połączenie.

Na zdj. autobus linii nr 3 przejeżdżający przez ul. Chodkiewicza.

– Z „Trójki” jesteśmy bardzo zadowoleni i zostanie po sezonie – mówil podczas ostatniej sesji Rady Miasta prezes Komunikacji Miejskiej Michał Jaczyński – Zauważyliśmy, że jest to też dobra alternatywa w okresie pandemii dla uczniów z osiedla przy ul. Starynowskiej i osiedla Radzikowo. „Trójka” dowozi ich do szkół średnich, czy do dzielnicy Zachodniej.

‚”Trójka” kursuje od ośrodka Arka do ul. Starynowskiej (i w drugą stronę) przez dzielnicę uzdrowiskową, ale wjeżdża też do centrum – zatrzymuje się m.in. na przystankach autobusowych przy ul. Armii Krajowej, Wojska Polskiego i przy dworcu PKP.

Na trasie zatrzymuje się najczęściej spośród innych autobusów Komunikacji Miejskiej, bo 29 razy. Dla przykładu autobus linii nr 5 (Podczele – Grzybowska) po drodze ma 25 przystanków.

„Trójka” kursuje średnio co godzinę od godz. 6 rano do godz. 21.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend