Trwa szukanie miejsca na tymczasowy handel kupców z Trzebiatowskiej. Zmienia się termin remontu targowiska

W piątek kupcy z targowiska przy ul. Trzebiatowskiej mają razem z miejskimi urzędnikami przyjrzeć się miejskiej działce przy ul. 6. Dywizji Piechoty (przy MZZDiOŚ), gdzie mógłby zostać przeniesiony handel na czas remontu bazaru.

Przypomnijmy, że początkowo kupcy mieli przeprowadzić się na działkę przy ul. Okopowej. Oprotestowali jednak to miejsce, bo jak argumentują, brakuje tam miejsc parkingowych. Obawiali się też korków.

Kupcy chcą też przesunięcia terminu wykonania remontu. Roboty budowlane miały ruszyć z początkiem nowego roku i potrwać ok. 4 miesiące. Kupcy wolą jednak  nie ryzykować, że ewentualne opóźnienia uniemożliwią im handel wiosną. Podczas spotkania w urzędzie miasta zaproponowali, by remont przeprowadzić jesienią 2020 roku.

Przypomnijmy, że modernizacja największego miejskiego targowiska ma kosztować 6,5 mln zł. Będzie to największa inwestycja w to miejsce, która ma całkowicie je odmienić – powstanie nowa nawierzchnia, pawilony i zadaszone miejsca sprzedaży.  Poprawi się oświetlenie i zaplecze socjalne.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend