Uczniowie „Siódemki” sami zbudowali drukarki 3D. „Teraz ogranicza ich już tylko ich własna wyobraźnia…”

Uczniowie kołobrzeskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Zjednoczonej Europy na Politechnice Koszalińskiej sami zbudowali drukarki 3D. Dziś stanęły one w szkolnej pracowni przy ul. Okopowej.

Na zdjęciu (od prawej) Paweł, Wiktor i Filip z klasy siódmej A, uczestnicy projektu.

Grant z ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na warsztaty otrzymała Politechnika Koszalińska, która zaprosiła do współpracy Szkołę Podstawową nr 7 przy ul. Okopowej w Kołobrzegu. Dzięki temu przez pół roku kilkunastoosobowa grupa uczniów z kołobrzeskiej podstawówki uczestniczyła w zajęciach na politechnice. To podczas tych warsztatów powstało pięć drukarek 3D, które dziś stanęły w przygotowanej specjalnie na ten cel przez dyrekcję SP nr 7, pracowni.

– W ramach tego grantu kupiliśmy części do drukarek, a uczniowie pod kierunkiem naszych wykładowców złożyli je. Stwierdziliśmy, że najlepszym pomysłem będzie, jeżeli teraz trafią one do szkolnej pracowni. – mówi Prorektor ds. Studenckich Politechniki Koszalińskiej, prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasz Królikowski. – To jest właściwie prezent od dzieci dla dzieci, które w ten sposób same sobie stworzyły nowoczesne laboratorium.

Biała figurka psa była pierwszym przedmiotem, który wydrukowali uczniowie „Siódemki”. Teraz w projektowaniu, a następnie drukowaniu różnych przedmiotów, jak mówi prorektor Królikowski, ogranicza ich już tylko ich własna wyobraźnia.

– Chcielibyśmy drukować na przykład różne figurki z gier komputerowych. – mówią Paweł, Filip i Wiktor z klasy siódmej A, którzy uczestniczyli w projekcie (na zdj.) – Z kolei nasza pani od matematyki planuje drukować figury geometryczne, które będą przydatne podczas lekcji.

Z ramienia szkoły projekt prowadzi Izabela Kaczyńska, nauczycielka matematyki.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend