Uczniowie z kołobrzeskich szkół namalują Europejską Stolicę Kultury (KONKURS)

Regionalne Centrum Kultury zaprasza uczniów z kołobrzeskich szkół do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: „Kołobrzeg kandydatem do Europejskiej Stolicy Kultury 2029”. W konkursie można nie tylko wykazać się talentem i wyobraźnią, ale także wygrać bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez miasto.

Regionalne Centrum Kultury czeka na prace dzieci i młodzieży z klas I-VIII miejscowych szkół podstawowych. – Celem konkursu jest ukazanie naszego miasta jako mocnego kandydata do wygranej w tym ambitnym przedsięwzięciu – wyjaśnia Ilona Grędas-Wójtowicz, wiceprezydent Kołobrzegu ds. społecznych. – Chcielibyśmy także przybliżyć tematykę ESK uczniom szkół podstawowych, którzy za 9 lat będą młodymi ludźmi, wkraczającymi w dorosłe życie. Jeśli wygramy, to właśnie oni staną się beneficjentami tego projektu.

Każdy młody artysta może przesłać od jednej do trzech prac konkursowych. Najlepsze zostaną wybrane w dwóch kategoriach: klasy I-IV i V-VIII.

Komisja konkursowa przyzna I, II i III miejsce w każdej kategorii, a także wyróżnienia. Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe:
laureat pierwszego miejsca dostanie tablet, zdobywca drugiej nagrody otrzyma głośnik bezprzewodowy a trzeciego – słuchawki bezprzewodowe.
Organizatorzy przewidzieli także rzeczowe upominki dla dodatkowo wyróżnionych dzieci.
Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej w Laboratorium Kultury Adebar. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród zaplanowano na 1 czerwca podczas obchodów Dnia Dziecka.

Prace można dostarczyć do Punktu Informacji Turystycznej w kołobrzeskim ratuszu do 26 maja, do godz. 16. Prace powinny być podpisane, a na kopercie należy umieścić napis: Konkurs plastyczny „Kołobrzeg kandydatem do Europejskiej Stolicy Kultury 2029”.

plakat 724x1024 - Uczniowie z kołobrzeskich szkół namalują Europejską Stolicę Kultury (KONKURS)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend