Urząd Miasta przeprowadzi się do Marony? Nowy pomysł na braki lokalowe urzędników

W dyskusji nad przyszłością Urzędu Miasta podczas 39. posiedzenia Rady Miasta, radny klubu PiS zaproponował by rozważyć możliwość kupna budynku po Maronie i przeniesienia na ul. Łopuskiego biur magistratu.

To nowy pomysł na rozwiązanie problemu braków lokalowych w Urzędzie Miasta. Radni i mieszkańcy są podzieleni czy rozbudowywać obecny Urząd dobudowując do niego skrzydło od strony Skweru Miast Partnerskich czy budować zupełnie nowy na miejskich terenach przy ul. Mazowieckiej.

Z jeszcze innym pomysłem podczas sesji, zaskakując wielu śledzących ożywioną dyskusję, wyszedł radny klubu PiS Krzysztof Plewko. Według radnego miasto mogłoby kupić budynek starej elektrowni, gdzie kiedyś mieściła się Spółdzielnia Pracy Przemysłu Spożywczego „Marona”. Budynek przy ul Łopuskiego, według informacji, które podał dziś radny jest na sprzedaż.

– Budynek stoi na działce około cztery tysiące metrów kwadratowych. Sam budynek ma trzy tysiące metrów kwadratowych. Piwnice, które są w dobrym stanie mają powierzchnię 1432 merów kwadratowych i mogłyby zostać przeznaczone na podziemny parking – mówił radny Krzysztof Plewko – Usiądźmy i przeanalizujemy, która koncepcja jest lepsza – przekonywał.

Temat ewentualnego zakupu budynku starej elektrowni podjął tylko radny klubu PO Artur Dąbkowski. – Temat wydaje się ciekawy chociażby ze względu na fakt, że jest to zabytek – mówił radny Platformy Obywatelskiej – Myślę, że powinniśmy zostawić sobie otwartą furtkę na przeanalizowanie takiej możliwości.

9 komentarzy

Napisz komentarz
 1. 30 stycznia, 17:37 paffelex

  Plewko proszę Cie wyprowadź się z tego miasta, tylko działasz na jego szkodę.

  Reply this comment
 2. 30 stycznia, 19:28 boreto

  bardzo dobry pomysł – za jednym zamachem uratują zabytek i zrobią urząd

  Reply this comment
 3. 30 stycznia, 21:44 Wal-Duś

  Niegłupi pomysł! Popieram!

  Reply this comment
 4. 30 stycznia, 22:08 Kam

  Super pomysł. Idealne miejsce

  Reply this comment
 5. 30 stycznia, 23:48 kałasznikow

  w środku jest ruina

  Reply this comment
  • 31 stycznia, 00:38 Kołobrzeg

   I tylko miasto może to uratować z pomocą Ministerstwa Kultury. Bardzo dobry pomysł aby obiekt przejęło Miasto.

   Reply this comment
 6. 31 stycznia, 16:47 Paweł

  Pomysł nie jest zły ale miejsca jest za mało. Powinna więc być modernizacja i jednego i drugiego obiektu, przecież osoby niepełnosprawne nie mogą być traktowane bez należytego szacunku.

  Reply this comment
  • 02 lutego, 21:49 Kołobrzeg

   Łatwiej jest przebudowywać dawną Maronę prowadząc działalność urzędniczą w obecnym budynku Urzędu Miasta. Później można wszystko przenieść na Łopuskiego a obecny urząd przeznaczyć na inne cele. Co do windy dla osób niepełnosprawnych na Łopuskiego są lepsze warunki do jej wybudowania.

   Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend