W 2018 roku ostatni Sunrise Festival przy ul. A. Fredry. Zobaczcie wideo jak ma wyglądać w przyszłości

W czwartek podaliśmy informację, że do kołobrzeskiego Urzędu Miasta wpłynęło pismo od organizatora Sunrise Festival z propozycją dzierżawy lotniska w Podczelu na 15 lat. Wczoraj na popularnym portalu You Tube zostało udostępnione wideo z prezentacją jak miałoby wyglądać całe, festiwalowe miasteczko Sunrise Festival w przyszłości.

Na zdjęciu powstająca scena  Sunrise Festival na parkingu przy ul. A. Fredry w lipcu 2017 roku.

Na mapce dołączonej do pisma, które zostało wysłane do kołobrzeskiego magistratu widać m.in. pięć scen, sztuczne jezioro między nimi oraz dwa parkingi – na samochody osobowe i autokary. Nie wiadomo jednak gdzie to wszystko miałoby powstać. Organizatorzy w komunikacie na oficjalnej stronie Sunrise Festival zapewnili tylko, że lokalizację kolejnych edycji SF podadzą podczas ostatniego festiwalu w amfiteatrze i na sąsiednim parkingu przy ul. A. Fredry, w ostatni weekend lipca 2018 roku.

Czy będzie to Podczele? Nie wiemy. Spotkanie władz miasta i organizatorów SF w tej sprawie odbędzie się prawdopodobnie w styczniu 2018 roku.

Przypomnijmy, że w tym roku na lotnisku w Podczelu po raz pierwszy odbył się inny festiwal, „Nagle nad morzem”, który swoją przyszłość również łączy z tym miejscem. Która koncepcja wygra? Trudno dziś wyrokować. Pewne jest za to, że decydujący głos w tej sprawie będą mieli mieszkańcy Podczela, którzy pod koniec 2016 roku wydali zgodę na organizację na ich terenie festiwalu „Nagle nad morzem”.

Film z prezentacją festiwalowego miasteczka SF, które miałoby powstać w nowej lokalizacji  TU

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend