W 2018 roku trzynaście dni ustawowo wolnych od pracy. Kiedy długie weekendy?

W tym roku czeka nas trzynaście dni ustawowo wolnych od pracy. Mamy też kilka okazji do zaplanowania tak zwanych długich weekendów. W 2018 roku będziemy pracować  251 dni, 114 będzie wolnych – będziemy wypoczywać krócej niż w 2017 roku.

Następnym dniem wolnym od pracy jest święto Trzech Króli. Wypada ono w sobotę, a to oznacza, że zgodnie z przepisami pracownikowi zatrudnionemu na umowie o pracę przysługuje dodatkowy dzień wolny w innym terminie.

Kolejny dzień ustawowo wolny od pracy to Wielkanoc – 1 kwietnia. Zgodnie z przepisami za święto przypadające w niedzielę pracownikom dodatkowy dzień wolnego niestety nie przysługuje. W tym roku wolny więc będzie tylko poniedziałek wielkanocny (2 kwietnia).

Pierwszy długi weekend wypadnie w maju za sprawą przypadającego na wtorek (1 maja) Święta Pracy oraz na czwartek – Święta Narodowego Trzeciego Maja. Dzięki trzem dniom urlopowym możemy wypoczywać od 28 kwietnia do 6 maja. To aż 9 dni odpoczynku od obowiązków służbowych.

W niedzielę 20 maja wypada Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki), a w czwartek 31 maja – Boże Ciało.

Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę będą miały wolne 15 sierpnia (środa), bo tego dnia wypada Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Kolejne dni ustawowo wolne od pracy to 1 listopada (czwartek), kiedy wypada Wszystkich Świętych oraz 11 listopada (niedziela) – Święto Niepodległości. Do pracy nie pójdziemy również 25 i 26 grudnia (wtorek i środa), kiedy będziemy świętować Boże Narodzenie.

DATA (dzień tygodnia) Nazwa święta
1 stycznia (poniedziałek) Nowy Rok
6 stycznia (sobota) Trzech Króli (Objawienie Pańskie)
1 kwietnia (niedziela) Wielkanoc
2 kwietnia (poniedziałek) Poniedziałek Wielkanocny
1 maja (wtorek) Święto Pracy
3 maja (czwartek) Święto Konstytucji 3 Maja
20 maja (niedziela) Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
31 maja (czwartek) Boże Ciało
15 sierpnia (środa) Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (czwartek) Wszystkich Świętych
11 listopada (niedziela) Święto Niepodległości
25 grudnia (wtorek) Boże Narodzenie – pierwszy dzień
26 grudnia (środa) Boże Narodzenie – drugi dzień

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend