W Adabarze zamiast kawiarni będzie galeria lub miejsce spotkań młodzieży. Urząd Miasta bierze na siebie kosztowny remont

Zabytkowa kawiarnia Adabar w piwnicach ratusza stoi zamknięta od lutego 2017 roku. Jej stan techniczny jest zły. Próba wydzierżawienia lokalu, mimo że miasto deklarowało niski czynsz i pomoc w remoncie, skończyła się fiaskiem.

Nie będzie kolejnego przetargu na dzierżawę kawiarni Adabar. Ostatni zakończył się fiaskiem. Potencjalnych najemców przestraszył prawdopodobnie trudny i kosztowny remont. Miejscy urzędnicy zdecydowali więc, że to miasto go wyremontuje i przeznaczy na „ogólnodostępne funkcje kulturalne”, np. galerię lub miejsce spotkań młodzieży.

Po raz pierwszy taki pomysł padł już 10 stycznia tego roku podczas posiedzenia Zespołu ds. Ochrony i Opieki nad Zabytkami, podczas którego zastanawiano się m.in. nad przyszłością gotyckich pomieszczeń w piwnicach ratusza.

Wydaje się, że to rozsądne posunięcie przynajmniej z jednego powodu – pozostawienie Adabara w miejskich rękach znacząco zwiększa szansę na uzyskanie dofinansowania na jego remont, który będzie kosztował krocie. Szacuje się że może to być ok. 1 mln zł. Aplikować o pieniądze można m.in. z programu Interreg – Natura i Kultura.

adabar - W Adabarze zamiast kawiarni będzie galeria lub miejsce spotkań młodzieży. Urząd Miasta bierze na siebie kosztowny remont adabar4 - W Adabarze zamiast kawiarni będzie galeria lub miejsce spotkań młodzieży. Urząd Miasta bierze na siebie kosztowny remont adabar3 - W Adabarze zamiast kawiarni będzie galeria lub miejsce spotkań młodzieży. Urząd Miasta bierze na siebie kosztowny remont adabar2 - W Adabarze zamiast kawiarni będzie galeria lub miejsce spotkań młodzieży. Urząd Miasta bierze na siebie kosztowny remont

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend