W centrum Kołobrzegu działał nielegalny punkt gier hazardowych

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej Oddział Koszalin, przeprowadzają cykliczne działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. Podczas ostatnich tego typu działań, w jednym z kołobrzeskich lokali zabezpieczono pięć komputerów, na których były urządzane gry hazardowe o łącznej szacunkowej wartości około 50 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że na terenie Kołobrzegu działa punkt, w którym mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe. 11 marca przedstawiciele obu służb wkroczyli do znajdującego się w centrum miasta lokalu. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli pięć komputerów, na których były urządzane gry hazardowe o łącznej wartości około 50 tys. złotych.

Na maszynach urządzane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Urządzenia zostały zabezpieczone przez Służbę Celno-Skarbową, której funkcjonariusze poprowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie wolno urządzać gier na automatach poza kasynami czy salonami gier. Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych lub usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Policjanci i celnicy zapowiadają dalsze kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend