W Kołobrzegu powstanie nowe boisko do gry w piłkę nożną? To, co jest nie wystarcza i prowadzi do niepotrzebnych konfliktów

Różne środowiska sportowe związane z piłką nożną zgłaszają problem z dostępnością pełnowymiarowego boiska trawiastego na treningi – okazuje się, że grup trenujących ten najbardziej popularny sport świata, jest w Kołobrzegu tak dużo, że czasami nie dla wszystkich starcza miejsca w grafiku.

Obecnie przy ul. Śliwińskiego mamy stadion im. S. Karpiniuka, jedną trawiastą płytę treningową niepełnowymiarową, na której trenują tylko seniorzy oraz Euroboisko ze sztuczną nawierzchnią. To okazuje się za mało.

– Wniosek dotyczy przygotowania pełnowymiarowej płyty boiska trawiastego, nie stadionu, żeby była jasność – mówi okkolobrzeg.pl Kamil Barwinek, radny, przewodniczący miejskiej Komisji Sportu i Turystyki – Takie boisko umożliwiłoby rozgrywanie meczów ligowych drużyn młodzieżowych i prowadzenie treningów.

Wniosek do komisji w tej sprawie złożył zarząd MKP Kotwica Kołobrzeg.

-Prosimy o zorganizowanie spotkania w celu przedyskutowania problemu, który wraz z rozwojem klubów piłkarskich w naszym mieście nabrzmiewa i powoduje zupełnie niepotrzebne konflikty pomiędzy klubami, oraz rodzicami i dziećmi – czytamy we wniosku MKP Kotwicy Kołobrzeg, który prowadzi zajęcia w 11 grupach wiekowych. Bierze w nich udział w sumie 184 zawodników.

Padła już nawet propozycja, gdzie taka pełnowymiarowa płyta boiskowa mogłaby powstać. To działka przy ul. Wylotowej 79 (za pralnią – na zdj. pod tekstem), Należałoby ją wyrównać, ogrodzić oraz postawić bramki i lekki pawilon, gdzie znajdowałyby się szatanie, pomieszczenie socjalne i toaleta. Szacunkowy koszt powinien się zmieścić w 250 tys. zł.

– Zaprosiłem na spotkanie komisji zainteresowane strony – dodaje Kamil Barwinek – Zobaczymy, co wyniknie jeszcze w trakcie dyskusji, ale myślę, że taka inwestycja jest potrzebna i wniosek o jej realizację mógłby trafić do budżetu miasta.

Posiedzenie komisji zaplanowano na 14 października.

informacje z kolobrzegu 1024x335 - W Kołobrzegu powstanie nowe boisko do gry w piłkę nożną? To, co jest nie wystarcza i prowadzi do niepotrzebnych konfliktów

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend