W końcu jest chętny na wymianę starych wiat przystankowych

Tym razem się udało – magistrat znalazł w końcu firmę, która wymieni przystanki autobusowe.

Cała operacja wymiany starych wiat lub postawienia nowych tam gdzie dziś mamy jedynie prostą, niezadaszoną konstrukcję z rozkładem jazdy, miała się zakończyć do końca 2017 roku. Pierwszy przetarg odbył się we wrześniu zeszłego roku.  Tak duży poślizg w czasie spowodowany był brakiem chętnych na miejskie zamówienie.

W końcu wczoraj miasto rozstrzygnęło przetarg. Zgłosiły się trzy firmy. Dwie musiały zostać odrzucone – jedna nie wpłaciła wadium, druga odmówiła miasto przedłużenia terminu związania umową. Wygrała firma A2HM Trade z Koźmina Wielkopolskiego, które zresztą dała najkorzystniejszą cenę. Wykona miejskie zlecenie za 2 mln 453 tys. zł.

Przypomnijmy co jest w zamówieniu. Do demontażu jest 36 starych przystanków z których dziś korzystamy. Następnie firma z Koźmina Wielkopolskiego dostarczy i zamontuje 45 sztuk wiat przystankowych 2-, 3- i 4-modułowych. Każda z nich ma być wyposażona w tzw. słup multimedialny, ładowarkę do urządzeń mobilnych i słup reklamowy. Dodatkowo dwie z nich mają być wyposażone w samoobsługową stację naprawczą rowerów.

Które przystanki zostały wytypowane do wymiany? M.in. oba przy poczcie głównej, po 2 przy ulicach Mazowieckiej, Młyńskiej, Starynowskiej, 6. Dywizji Piechoty, Kniewskiego (dworzec), przy Koszalińskiej/Grochowskiej i w Podczelu. Nowe wiaty dostaną wszystkie przystanki przy ul. Aleje Św. Jana Pawła II.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 06 lutego, 18:34 Hmmm…..

    Droga redakcjo to nie Walki Młodych tylko Aleja Jana Pawła II

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend