W niedzielę Kotwica powalczy o historyczny awans do I ligi

W 34 ostatniej kolejce eWinner 2. Ligi Kotwica Kołobrzeg zmierzy się na własnym boisku z Pogonią Siedlce. Spotkanie ma wielkie znaczenie dla gospodarzy. Kołobrzeżanie aktualnie plasują się na drugiej pozycji dającej bezpośredni awans do I ligi. Mają dwa punkty przewagi nad Stomilem Olsztyn i Zniczem Pruszków.

Źródło: kotwicakolobrzeg.com

Z obiema ekipami nasz zespół ma słabszy bilans bezpośrednich spotkań. W tej sytuacji remis czy porażka mogą zepchnąć Kotwicę na miejsca barażowe.

Tylko zwycięstwo w ostatniej kolejce da drużynie kołobrzeskiej historyczny awans do I ligi. Nie będzie to łatwe zadanie.
Pogoń w poprzednich trzech kolejkach zgubiła punkty z Hutnikiem Kraków (1:1) i Radunią Stężyca (0:1). W ten sposób zespół z Siedlec wypadł ze strefy barażowej i już o nic nie walczy.
Pogoń w tym sezonie mocno punktowała w starciach z faworytami. Dwukrotnie ograła zwycięzcę II ligi Polonię Warszawa, a ostatnio wygrała z KKS Kalisz i Wisłą Puławy oraz zremisowała wyjazdowe starcie ze
Zniczem Pruszków.
W pierwszej rundzie Kotwica jako lider musiała się zadowolić podziałem punktów w Siedlcach. Pogoń w tym sezonie zdobyła 40 bramek i to jest jeden ze słabszych wyników w całej lidze. Straciła 41 i to też najsłabszy rezultat wśród ligowej czołówki. Czołowym strzelcem zespołu jest Damian Nowak.
Zdobył w tym sezonie 21 goli, z czego 18 w meczach ligowych i jest na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców II ligi.
Defensorzy Kotwicy będą musieli mocno uważać na główną opcję ofensywną Pogoni.
W ośmiu ostatnich spotkaniach Pogoń traciła średnio pół bramki na mecz, zatem naszych napastników czeka trudna przeprawa z defensywą rywala.

Cały Kołobrzeg liczy na zwycięstwo i wielką fetę. Czy uda się zrealizować cel dowiemy się w najbliższą niedzielę. Wszystkie spotkania ostatniej kolejki rozpoczynają się o godzinie 18:00.

Bilety możecie kupować już on-line https://bilety.kotwicakolobrzeg.com oraz stacjonarnie, w kasach stadionowych:

wtorek 10:00-15:30
środa 10:00-15:30
czwartek 10:00-18:00
piątek 10:00-19:00
sobota 10:00-18:00
niedziela od 10:00

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend