W toalecie za 300 tys. zł czynna tylko część dla mężczyzn. Wykonawca uchyla się od usunięcia usterek

Wyremontowana w 2021 roku toaleta publiczna w parku Jedności Narodowej jest częściowo nieczynna — pomieszczenia dla kobiet i osób z niepełnosprawnościami są zamknięte. Wszyscy muszą korzystać z jednej czynnej toalety dla mężczyzn.

Toaleta w parku Jedności Narodowej została wyremontowana za niebagatelną kwotę 293 tys. zł w 2021 roku przez firmę ze Świdwina, Kilka miesięcy po zakończeniu remontu zaczęły odpadać kafelki w pomieszczeniach dla kobiet i osób z niepełnosprawnościami. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników je zamknięto. Teraz wszyscy korzystają z jednej toalety dla mężczyzn.

-Od grudnia 2022 roku Wydział Inwestycji i Rozwoju prowadził rozmowy z wykonawcą domagając się usunięcia usterek w ramach obowiązującej gwarancji – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta – Jednak wykonawca z tego obowiązku się nie wywiązuje.

Co teraz? Miasto ma prawo po wycenie prac remontowych zlecić je innej firmie i fakturą obciążyć niesłownego wykonawcę inwestycji (udzielił on miastu 60-miesięcznej gwarancji). I tak prawdopodobnie postąpi.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend