W ostatnich dniach 12 kolizji i 1 wypadek. Policja apeluje: uważajcie i dostosujcie technikę jazdy do pogody!

Obecne warunki atmosferyczne sprawiają, że poruszanie się po drogach jest utrudnione. Zmienne warunki pogodowe, jesienna aura, wymagają od kierowców szczególnej rozwagi i odpowiedniego przygotowania. Uważajmy na drogach!

Tylko w ostatni trzech dniach policja odnotowała 12 kolizji i 1 wypadek. Zmienne warunki pogodowe i śliska nawierzchnia dróg, wymagają od kierowców szczególnej rozwagi i odpowiedniego przygotowania. Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie opadów deszczu, śniegu, czy podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

-Apelujemy, aby kierowcy w okresie jesienno – zimowym zmienili technikę jazdy – mówi rzecznik kołobrzeskiej policji Tomasz Kwaśnik – Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze, należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze – dodaje.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend