W piątek zagrają m.in. Sowy Polski. Mamy fragment poprzedniego Obrazowiska (+wideo)

W piątek w Regionalnym Centrum Kultury będziemy mogli zobaczyć Obrazowisko 3.0. To wizualno-muzyczny spektakl. Pod tekstem zamieszczamy wideo z fragmentem pierwszego Obrazowiska, które miało miejsce rok temu.

Na wydarzenie zaprasza Plaża Zachodnia i Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu. Będzie to trzecia odsłona spektaklu dźwiękowo-wizualnego pod tym samym szyldem. Wszystkie trzy łączy koncepcja zilustrowania muzyki obrazem. Każdy jednak prezentuje zupełnie inny materiał. W piątek usłyszymy „szumiące, zadymione ambienty, psychodeliczno-ornitologiczne sluchowisko oraz elektro-akustyczne eksperymenty, a wszystko ubarwione wizualizacjami umoczonymi w psychodelicznej formie. ” 

Tym razem wystąpią Tutti Harp, Sowy Polski oraz Mothertape. 

Mothertape to eksperymentalna post-dubowo-ambientowa elektronika okraszona elementami akustycznymi.  W 2015, kołobrzeski label Plaża Zachodnia wydał ich płytę zatytułowaną „Problems with talking to aliens”.
Ich muzyka to, jak sami określają, opowieść o przestrajaniu percepcji, otwieraniu portali prowadzących do psychomagicznych zakamarków, magiczny ambient, okultystyczne reminiscencje i wgląd w najgłębsze pokłady ludzkiego osamotnienia. Duet porusza się na styku kilku rodzajów sztuki: muzyki, grafiki oraz filmu.
W Kołobrzegu zaprezentuje opartą na minimalu, ambiencie i eksperymentalnej elektronice ścieżkę dźwiękową do psychodelicznych wizualizacji Maćka Jaciuka.

Sowy Polski to nocna podróż w fascynujący świat sów zamieszkujących nasz kraj. Interdyscyplinarny projekt, którego myślą przewodnią jest zaprezentowanie w nietypowy sposób wszystkich gatunków sów żyjących na terenie Polski. W tym wyjątkowym słuchowisku każdy utwór muzyczny prezentuje inny gatunek sowy. Głos lektora, malujący tajemniczy świat sów, przeplata się z muzyką Michała Szturomskiego i psychodelicznymi wizualizacjami Maćka Jaciuka.

Tutti Harp czyli Maks Wiśniewski to młody gorzowski producent od początku związany z Dym Records. Ma na koncie trzy wydawnictwa. Najnowsze z nich zostało wydane przez szwedzki label Purlieu Recordings i zostało bardzo dobrze przyjęte w światku muzyczym . 
Jego muzyka łączy ze sobą senny, rozmyty ambient przeplatający się z szorstkimi drone’owymi fakturami i dubowym klimatem.

Obrazowisko 3.0 zostanie pokazane w piątek (27 październik) o godz. 19 w RCK. Bilety kosztują 10 zł.

Zdjęcia i wideo: wydawnictwo Plaża Zachodnia.

plaża zach - W piątek zagrają m.in. Sowy Polski. Mamy fragment poprzedniego Obrazowiska (+wideo)plaża zachodnia - W piątek zagrają m.in. Sowy Polski. Mamy fragment poprzedniego Obrazowiska (+wideo)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend