W przyszłym roku ma się pojawić kiosk telemedyczny. Dzięki niemu sami szybko i prosto zrobimy podstawowe badania profilaktyczne

Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski przedstawił dziś projekt, który chciałby zrealizować w 2019r. Na terenie miasta miałby się pojawić kiosk telemedyczny dzięki, któremu prosto będziemy mogli sami wykonać podstawowe badania medyczne. I to bezpłatnie.

Kiosk telemedyczny to urządzenie wielkości budki telefonicznej wyposażone w ekran dotykowy oraz medyczne aparaty pomiarowe. Kioski umożliwiają wykonywanie częstszych badań profilaktycznych przy użyciu nowoczesnych rozwiązań telemedycznych.

Aby wykonać badanie wystarczy usiąść, a następnie podążać za instrukcjami, które wyświetlane są na ekranie kiosku. Badania można wykonywać samodzielnie, a wszystkie wykonywane pomiary zapisywane są na karcie pacjenta na indywidualnym koncie. Wyniki mogą być dostępne również dla lekarzy, co jest istotne zwłaszcza w przypadku konieczności skierowania do dalszego badania specjalistycznego.

W kiosku telemedycznym można samodzielnie wykonać pomiar ciśnienia krwi, analizę sygnału EKG z automatyczną informacją o ewentualnych wykrytych nieprawidłowościach oraz badanie pulsoksymetrem, analizującym tętno i natlenienie krwi.

Konto telemedyczne założone przez osobę badającą się pozwala również na dostęp do wyników badań poprzez aplikację mobilną, instalowaną na smartfonie lub tablecie. Wszystkie dane przechowywane są na zabezpieczonych serwerach, dostęp do danych zabezpieczają zaawansowane techniki kryptograficzne, system jest zgodny z wytycznymi nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych RODO.

Pierwszym etapem projektu, o którym mówił dziś starosta, ma być objęcie opieką telemedyczną samych pracowników Starostwa, aby sprawdzić działanie całego systemu. Jeżeli się sprawdzi, kiosk zostanie umieszczeny na terenie Kołobrzegu tak, aby mógł z niego skorzystać każdy mieszkaniec powiatu.

ekiosk - W przyszłym roku ma się pojawić kiosk telemedyczny. Dzięki niemu sami szybko i prosto zrobimy podstawowe badania profilaktyczne

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend