W sobotę Różaniec do Granic – bazylika, następnie zgromadzenie w okolicy Pomnika Zaślubin z Morzem

“Różaniec do granic” odbędzie się 7 października w kościołach znajdujących się wzdłuż granic kraju. Również w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zostało wyznaczonych kilkanaście świątyń, w których odbędzie się ta ogólnopolska modlitwa.

Program jest podobny we wszystkich miejscach. Najpierw odbywa się modlitwa i Msza św. w kościele, a następnie uczestnicy udają się na granicę, czyli w naszym przypadku, na plażę. 
 
W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zostało wyznaczonych kilka kościołów stacyjnych położonych bezpośrednio nad samym Bałtykiem lub w jego pobliżu. To w nich wierni zgromadza się 7 października o godz. 10.30. Po Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu ruszą do stref modlitwy na plażach, gdzie o godz. 14, podobnie jak w pozostałych miejscach na granicach, rozpoczną modlitwę różańcową.
 
 
W modlitwie wezmą udział także biskupi diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Bp Edward Dajczak – w kołobrzeskiej Bazylice. Po części przewidzianej w świątyni biskup będzie odmawiał różaniec z wiernymi zgromadzonymi w okolicy Pomnika Zaślubin z Morzem.
 
Koordynatorem projektu w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej jest ks. Paweł Wojtalewicz, tel. 660 440 712

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend