W środę spotkanie w sprawie śmieci. Co zrobić żeby było lepiej?

W środę odbędzie się połączone spotkanie miejskich komisji oraz zaproszonych osób i przedstawicieli firm w sprawie gospodarki śmieciami komunalnymi w mieście, która ostatnio mocno szwankuje.

Chodzi o zalegające w niektórych punktach miasta śmieci – przepełnione, nie opróżniane na czas kubły lub worki śmieci walające się obok to niestety widok w niektórych miejscach powszedni.
To efekt niezbyt udanego przejęcia rynku kołobrzeskich odpadów przez nowego operatora – firmę ATF z Mirosławca. Firma weszła na kołobrzeski rynek 2 lipca i od tego czasu trwa prawdziwy chaos.

Większość kołobrzeżan traci cierpliwość. Podobnie zresztą się jak miejscy urzędnicy. Środowe spotkanie ma pomóc znaleźć rozwiązanie by sytuacja wróciła w końcu do normalności.

Dotąd przez lata śmieci spod nieruchomości wywoził Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska. Miejska Zieleń przegrała jednak konkurencję o miejski przetarg na wywożenie śmieci przez kolejne lata z firmą ATF, która zaoferowała cenę o blisko 2 miliony zł niższą.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend