W ten weekend odlecimy! Będzie gorąco nie tylko za oknem!

Ten weekend zapowiada się gorąco i to nie tylko ze względu na pogodę. Przez następne dni sporo będzie się działo – bezpłatne zwiedzanie Muzeów, regaty jachtów na redzie portu, nowa wystawa i festiwal filmów dokumentalnych. Poznamy m.in. historię pary przyjaciół, która postanowiła skonstruować kosmiczną rakietę. Sprawdźcie co jeszcze!

Stadion przy Śliwińskiego od środka 

Od godziny 11 trwa Dzień Otwarty na Stadionie Miejskim w Kołobrzegu. O pełnych godzinach można samemu bądź w grupie zobaczyć m.in. zaplecze obiektu i strefę VIP. Wstęp wolny.

Weekend ze światowym kinem dokumentalnym

Dziś o godzinie 17 rusza w Regionalnym Centrum Kultury Weekend z Millennium Docs Against Gravity. To jeden z najważniejszych festiwali kina dokumentalnego w Europie, nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jako najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. W ciągu trzech dni w Regionalnym Centrum Kultury zostanie pokazanych sześć pełnometrażowych filmów dokumentalnych. Bilet na pojedynczy seans kosztuje 7 zł, a karnet – 30 zł, 

Program: piątek – godz. 17.00 „Niemieckie życie” i godz.19.00 „Kraina oświeconych”.
Niedziela godz.17.00 „Ostatni w Aleppo” i godz. 19.00 „Jak spotkać syrenę”. Poniedziałek – godz. 17.00 „Wszystkie rządy kłamią” i godz. 19.00 „Amatorzy w kosmosie”. 

Noc Muzeów w Ustroniu Morskim i w Kołobrzegu

Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim zaprasza na „Noc Muzeów”. Hasłem tegorocznej edycji są „Tradycje rybołówstwa w Gminie Ustronie Morskie”.W programie są Piracka Przygoda – Animacje, Konkursy, Wystawa Fotograficzna „Ludzie Morza”,  Ekspozycja Muzealna, Projekcje Filmowe: „Inicjacja”, „Morskie Opowieści Mieszkańców Gminy”, Rekonstrukcja Historyczna Wsi Rybacko – Rolniczej Henkenhagen, Degustacja Darów Morza. Start 18.30.

Z kolei w sobotę od godziny 18.00 na Noc Muzeów zaprasza kołobrzeskie Muzeum. Oddział Dzieje Oręża Polskiego i Skansen Morski będzie można zwiedzać bezpłatnie.

Wystawa malarstwa Rykały

Od piątku będziemy mogli w Galerii Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich oglądać wystawę malarstwa Jacka Rykały ” Żółte światło pustych miejsc”. 

Jacek Rykała ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydział Grafiki w Katowicach. Jest profesorem zwyczajnym. Na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, prowadzi Pracownię Malarstwa. Jest malarzem, poetą, dramaturgiem i reżyserem. Miał ponad 60 wystaw indywidualnych w Polsce, Niemczech, Francji, USA, Norwegii, Czechach, na Węgrzech, na Słowacji, we Włoszech i w wielu innych krajach. Uczestniczył w kilkuset wystawach sztuki na całym świecie. Wystawa potrwa do 1 lipca.

W Antidotum Anti Plaża

Kolejne spotkanie pod szyldem Anti Plaża. Na początek impro secik Jaciuk/Sadowski czyli eksperymentalna elektronika z elementami akustycznymi, a następnie Adam Frankiewicz jako Dolby zaprezentuje nam oldskulowe techno zagrane z kaset magnetofonowych. Start godz. 20. Bilety kosztują 10 zł.

 Jutro na rzece Parsęta kolejny wyścig Smoczych Łodzi

W Chinach pływano nimi od tysiącleci. Przed nastaniem gorącej pory, miały przebudzać śpiącego Smoka, który miał sprowadzać zbawienne deszcze w rejon rzeki Jangcy. Stąd na dziobie umieszczona jest smocza głowa, a na rufie smoczy ogon. W Kołobrzegu Regaty Smoczych Łodzi odbywają się od 2000 roku. W zawodach startują samorządowcy, uczniowie szkół, a także grupy znajomych i przyjaciół.  Smocze Łodzie trafiły do Kołobrzegu z  zaprzyjaźnionego, niemieckiego miasta Barth. 

Smocze Łodzie popłyną w Kołobrzegu na rzece Parsęta, na wysokości  Bulwaru Marynarzy Okrętów Pogranicza. Start 20 maja o godz. 10.00. 

 Regaty Planet Baltic Cup

 Jutro o godz. 11 wystartują Regaty Planet Baltic Cup. Jachty będą ścigać się na redzie kołobrzeskiego portu od wschodniej główki wejścia do portu do mola. Do pokonania będzie około jednej mili „po śledziu” co w żargonie żeglarzy oznacza w tą i z powrotem. W wyścigu wystartują jachty klasy ORC, Open i Sigma Active oraz najmłodsi na Optymistach. Dzieci popłyną w zależności od warunków na głównym akwenie regat lub wewnątrz kołobrzeskiego portu. Wyścigi będzie można oglądać w sobotę od godz. 11 , a w niedziele od godz. 10.30.

Kino Wybrzeże

Przez weekend kino Wybrzeże o godz. 14 będzie grało film familijny „Riko, prawie bocian”, a o godz. 16 „Dudi cała naprzód”. O godz. 18 i 20.30 będzie tu pokazywany film „Szybcy i wściekli 8”. Bilety kosztują 10 zł dziecięcy i 16 zł normalny.

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend