W tym roku w Kołobrzegu również będzie Wigilia dla samotnych. W środę pierwsze spotkanie

W tym roku w Kołobrzegu również zostanie zorganizowana „Wigilia dla samotnych”. Pierwsze organizacyjne spotkanie już w następną środę.

Pierwsze szczegóły tegorocznej, świątecznej kolacji dla samotnych poznamy właśnie w środę, prawdopodobnie o godz. 18. Miejsce spotkania ma zostać podane wkrótce. Wiemy za to już na pewno, że na spotkaniu będzie Mikołaj Rykowski,  kołobrzeżanin, który od 20 lat mieszka w Katowicach, pomysłodawca całego wydarzenia. 

– W zeszłym roku przy świątecznej kolacji pomagało około 80 wolontariuszy – mówi Kamil Barwinek, jeden z koordynatorów „Wigilii dla samotnych” w Kołobrzegu – Mamy nadzieję, że większość z tych osób dołączy do nas również w tym roku.  

„Wigilia dla samotnych” to niezwykła inicjatywna, którą zapoczątkował Mikołaj Rykowski z Fundacji „Wolne miejsce”, kołobrzeżanin, który dziś mieszka w Katowicach. Fundacja „Wolne miejsce” organizuje takie Wigilie i śniadania wielkanocne w kilku miastach w Polsce, w Kanadzie i Australii. W zeszłym roku na taką świąteczną kolację przyszło w sumie ponad 5 tysięcy osób.

Rok temu rozmawialiśmy z Mikołajem Rykowskim z fundacji „Wolne miejsce”. Rozmowę można przeczytać TU

Fot. Zdjęcie plakatu, który powstał w Cadre Créatif by promować „Wigilię dla samotnych”

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend