Weekend: Dzieciaki rządzą!

Ten weekend upłynie nam pod znakiem festynów, które organizowane są z okazji Dnia Dziecka. Naliczyliśmy ich trzy. Będzie też finał Konkursu Piosenki „Dzień Dziecka z pieśnią i piosenką żołnierską”. A wszystko to w sobotę. Czytajcie co jeszcze oferuje miasto w ten weekend.

Giełda staroci

Klub Kolekcjonera i Regionalne Centrum Kultury zapraszają jutro do holu RCK przy ul. Solnej 1 na Giełdę Staroci. Będzie można kupić, sprzedać lub wymienić m.in. monety, porcelanę, monety czy stare bibeloty. Wstęp wolny. Początek godz. 10. 

Rodzinny Piknik Sportowy

W sobotę o godz. 13 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się  Rodzinny Piknik Sportowy. Nie zabraknie licznych atrakcji sportowych, pokazów artystycznych i loterii fantowej. W programie pikniku są m.in. pokazy sztuk walk oraz turnieje siatkonogi, rodzinny turniej piłki nożnej drużyn 7 osobowych, mini turniej dla dzieci. Dla łakomczuchów m.in. zupa rybna, kiełbaski z grilla, a na deser lody. Wstęp wolny.

Edukacyjny Festyn Rodzinny

Festyn na terenie osiedla „Lęborskie” zostanie zorganizowany na osiedlowym placu zabaw przy ul. Bogusława X w najbliższą sobotę. W programie jest mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wszyscy którzy pojawią się na „pikniku” będą mogli zobaczyć pokaz piłkarzy z Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg, zwiedzić pojazdy służb mundurowych czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z piratem. Będą dmuchane, zjeżdżalnie oraz stoiska artystyczne i ze słodkościami. Do tego występy muzyczne i taneczne, kiełbaski z grilla, ciasta i wata cukrowa. Początek zabawy o godz.11.00. Wstęp wolny.

Piknik przy Lazurowej

Sporo będzie się też działo na Placu Trzech Pokoleń przy ul. Lazurowej. Tu zabawa startuje o godz. 16. Będą dmuchawce i zjeżdżalnie, pokaz ćwiczeń siłowych w wykonaniu Pawła Jabłońskiego, grill napoje i wata cukrowa.

Dziecięcy Festiwal Piosenki

W sobotę na scenie plenerowej RCK dzieci zaśpiewają najpopularniejsze przeboje Festiwalu Piosenki Żołnierskiej. V Regionalny Finał Konkursu Piosenki „Dzień Dziecka z pieśnią i piosenką żołnierską” startuje o godz. 16. To finał Regionalnego Konkursu Piosenki na najlepiej wykonaną pieśń lub piosenkę żołnierską i patriotyczną, adresowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i wyższych z terenu całego województwa. 

Kino Wybrzeże

Kino Wybrzeże gra „Piratów z Karaibów. Śmierć Salazara”. Film będzie grany 15.30, 18 (seans 3D) i 20.30. Dwie pierwsze projekcje są z dubbingiem, ostatnia z napisami. Bilet normalny 16 zł i na seans 3D – 18 zł.

Noc Bibliotek – nie tylko o książkach

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i dorosłych 3 czerwca na kolejne wydanie Nocy Bibliotek. Start od godziny 19.00 W programie m.in. warsztaty gliniarskie dla dzieci, wystawa rękodzieła ludowego i artystycznego, wspominki z podróży (Kuba, Tanzania), ziołowe specjały, potrawy regionalne i występ Ludowego Zespołu Śpiewaczego z Dębogardu.

Fanaberia Cup

W dniach 3-4 czerwca, na obiekcie sportowym „Orlik” SP6 przy ul. Makuszyńskiego zostanie rozegrany Turniej Charytatywny Fanaberia Cup, podczas którego prowadzone będą zbiórki dla podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Autyzmem i Inną Niepełnosprawnością „Zwyczajnie żyć”. Wstęp wolny.

Poranki Młodego Widza

W niedzielę w sali widowiskowej RCK, o godz. 11.00 zobaczymy spektakl „Fantazjana – niekończąca się historia” w wykonaniu Teatru PRYM  ART z Katowic. Bilety kosztują 8 zł.

Spektakl powstał na motywach książki Michael’a Ende’go i na podstawie baśni „Niekończąca się opowieść”. Bastian po śmierci mamy zamyka się w sobie, ma problemy w szkole i nie potrafi porozumieć się ze swoim tatą. Tam znajduje tajemniczą książkę, dzięki której przeżyje najwspanialszą przygodę w swoim życiu. Nie jest to bowiem zwykła książka, ale pełna magii brama do innego świata. Dzięki niej Bastian przenosi się w krainę Fantazjany, której grozi zagłada… Mały chłopiec okaże się wkrótce jedyną osobą, która może uratować świat fantazji…
Po spektaklu zapraszamy na warsztaty plastyczne oraz zabawy animacyjne, które potrwają do godziny 14:00. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Orkiestra z Norwegii

W niedzielę na scenie plenerowej RCK koncert zagra orkiestra Hamar Veterankorps z Norwegii. Start godz. 19. Ponownie będzie można ją usłyszeć w poniedziałek o godz. 13 na dziedzińcu ratusza. 

Orkiestra Hamar Veterankorps została założona 30 lat temu. Większość muzyków ma obecnie 70 i więcej lat. Najstarszy członek zespołu ma 85 lat. Obecnie grupa liczy 40 członków. Orkiestra pochodzi z małego miasta Hamar leżącego 120 km od Oslo.  W repertuarze mają marsze, muzykę klasyczną i popularną.

Cantores Colabregae

W niedzielę, o godz. 17.00 w sali widowiskowej RCK zaśpiewa chór „Cantores Colabregae” pod batutą Walerii Żuławnik. Będzie to ostatnia okazja do wysłuchania koncertu chóru na deskach sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury przed zbliżającymi się wakacjami. W programie koncertu m.in.: muzyka klasyczna, melodie ludowe z różnych stron świata, przeboje światowej muzyki rozrywkowej. Koncert będzie okazją do wysłuchania utworów znanych światowych kompozytorów w aranżacjach na chór. Dyrygować będzie Waleria Żuławnik, która jest również autorką aranżacji części utworów wykonywanych przez chór, przy fortepianie zasiądzie Krzysztof Subocz. Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie RCK.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend