Weekend z fajerwerkami. Co jeszcze?

To będzie najbardziej folkowy weekend w roku – do jutra trwają Międzynarodowe Spotkania z Folklorem, które zakończy wieczorem pokaz fajerwerków, a dziś startuje Festiwal Indii. W niedzielę koncert z Orkiestrą Cygańską da Justyna Steczkowska.  

Interfolk

Do jutra trwa Interfolk czyli Międzynarodowe Spotkania z Folklorem to impreza łącząca kultury, światopoglądy i pokolenia. Miłośnicy folkloru mają szansę zobaczyć regionalne tańce i usłyszeć unikalne ludowe brzmienia oraz pieśni przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Dziś o godz. 16 koncert Na Ludowo kapel zespołów folkowych z Polski i Chin na scenie plenerowej RCK. O godz. 19 organizatorzy zapraszają do amfiteatru na koncert Folklor Czterech Stron Świata (Cypr, Włochy, Ukraina). Bilety kosztują 2 zł. Jutro o godz. 19 odbędzie się Koncert Galowy w amfiteatrze. Bilety: 2 zł. O godz. 22.30 z molo w niebo pofruną fajerwerki. Z tego powodu wstęp na molo będzie w sobotę utrudniony.

Festiwal Indii

Dziś startuje i potrwa do niedzieli Festiwal Indii. Wokół dużej sceny plenerowej powstanie miasteczko w którym będzie można m.in. posmakować smaków Indii i kupić orientalne pamiątki. W programie jest też wiele godzin występów scenicznych, pokazów tańców, jogi, sztuk walki, teatry oraz przeróżne atrakcje w okalających scenę namiotach. Niezwykłą współtworzona z publicznością atmosfera pozostaje na zawsze w pamięci. Dla najmłodszych gości i ich rodziców co roku przygotowywane jest nowe widowisko teatralne.

 Rajd do najstarszego dębu

Jutro Gmina Ustronie Morskie zaprasza wszystkich miłośników przyrody na rajd rowerowo – pieszy do najstarszego dębu w Polsce. Każdy kto pokona rajd (pieszo, rowerem, innym środkiem transportu) otrzyma certyfikat pokonania trasy do najstarszego dębu w Polsce wraz z upominkiem (niespodzianką). Start godz. 12.00 (zakończenie ok. godz. 15.00) przed Centrum Informacji Turystycznej i Promocji w Ustroniu Morskim ul. Osiedlowa 2B, 
Trasa przejazdu: Ustronie Morskie – Sianożęty – Bagicz – Ustronie Morskie (ok. 16 km).
Informacje: tel. 94 35 14 175. Uwaga: uczestnicy rajdu zabezpieczają we własnym zakresie rower oraz strój sportowy. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w rajdzie pod opieką osoby dorosłej. 

Bezpiecznie nad wodą

Jutro o godz. 11 na plaży Centralnej rozpocznie się Akcja Edukacyjna WOPR Bezpiecznie nad Wodą. Wstęp wolny

Zielona Noc w Zieleniewie

W sobotę sołectwo Zieleniewo i Gmina Kołobrzeg zapraszają na Zieloną Noc w Zieleniewie. W programie m.in. gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, malowanie buziek, kącik plastyczny, grill, Teatr Ognia i wata cukrowa. Start godz. 16. Miejsce: osiedle KSM (bloki). Wstęp wolny.

Bieg Solidarności ulicami miasta 

W niedzielę o godz.12 wystartuje Bieg Solidarności. Start: ul. Armii Krajowej 8. Zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia 10 km. Wstęp wolny. Dla kierowców oznacza to utrudnienia w poruszaniu się centrum miasta – ulicami Walki Młodych oraz odcinkami ulic Armii Krajowej i Łopuskiego.

Koncert Justyny Steczkowskiej

W niedzielę o godz. 20 w amfiteatrze rozpocznie się koncert Justyny Steczkowskiej & Orkiestry Cygańskiej – Wakacyjna Trasa Koncertowa. Ceny biletów: 85 zł VIP, 55 zł normalny, 45 zł senior (od 70 roku życia) i 35 zł junior (do 12 roku życia). Dzieci do 6 roku życia nie zajmujące miejsca – wstęp bezpłatny. Bilety do nabycia na stronie internetowej WWW.ROYALCONCERT.PL

Kino Wybrzeże

Dziś kino wybrzeże zaczyna grać dwa nowe filmy – o godz. 12 i 16.10 będzie można przy ul. Łopuskiego zobaczyć film familijny Gang Wiewióra 2. Z kolei o godz. 14 i 20.40 będzie wyświetlany film Bodygurd Zawodowiec. Wciąż można w kinie Wybrzeża oglądać film Valerian i Miasto tysiąca Planet. Bilety kosztują 16 zł normalny i 10 zł dziecięcy.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend