Wielki sukces młodziutkiej Klaudii: trenuje dopiero od roku, a już wywalczyła złoto na międzynarodowym turnieju

Turniej w Bratysławie zgromadził ponad 1800 zawodników z 253 klubów reprezentujących 27 państw. Wśród nich byli medaliści największych światowych imprez, takich jak Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy.

Doskonale w tym gronie zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportowego Morote. Wszyscy podopieczni trenera Przemysława Spadło zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, tocząc wiele wspaniałych walk.

Wiktor Wojarski do finału szedł jak burza, nie tracąc w walkach ani jednego punktu, niestety w walce o złoto, niewielki błąd w ostatnich sekundach pozbawił go prowadzenia i karateka z naszego klubu musiał zadowolić się srebrem. Niemniej i tak jest to duży sukces zawodnika, który w bardzo mocno obsadzonej konkurencji kumite kadetów -70 kg uplasował się na wyższej pozycji niż wielu utytułowanych konkurentów.

Ogromna niespodziankę sprawiła Klaudia Grząkowska, która debiutowała na tak dużej i prestiżowej imprezie. Mieszkanka Głowaczewa zdobyła złoty medal w kumite dziewcząt u12-35 kg, w której startowało 35 zawodniczek z 10 krajów.

-Klaudia w całym turnieju straciła tylko jeden punkt i udowodniła, że dzięki zaangażowaniu i regularnym treningom 5 razy w tygodniu, jest w stanie osiągnąć wielki sukces w niespełna rok i mówi trener Przemysław Spadło. I dodaje: – Wierzymy, że to dopiero początek i że jesteśmy świadkami narodzin przyszłej medalistki największych światowych imprez.

Maksym Piłat bronił brązowego medalu wywalczonego przed rokiem, niestety tym razem zajął 7 miejsce. Maksym stoczył wiele dobrych walk pokazując karate na wysokim poziomie.

Mikołaj Szymanek, zdobywca złota sprzed roku, w starszej kategorii wiekowej musiał uznać wyższość rywali, aczkolwiek zaprezentował wysokie umiejętności i tylko pechowi zawdzięcza brak medalu.

Yulia Nikolin, wielokrotna medalista mistrzostw Europy i Ukrainy w karate JKA, przeniosła się do Głowaczewa, by pod okiem trenera z klubu Morote wspiąć się na wyższy poziom i próbować zdobywać medale w formule karate WKF (karate olimpijskie), czyli na najwyższym możliwym poziomie w karate. Yulia startująca w kategorii kumite juniorek +66 kg pierwszą swoją walkę wygrała z Włoszką, niestety w drugiej uległa zawodniczce gospodarzy. Mimo odpadnięcia w drugiej rundzie widać było postęp i efekty systematycznych treningów.

morote6 577x1024 - Wielki sukces młodziutkiej Klaudii: trenuje dopiero od roku, a już wywalczyła złoto na międzynarodowym turnieju
morote3 577x1024 - Wielki sukces młodziutkiej Klaudii: trenuje dopiero od roku, a już wywalczyła złoto na międzynarodowym turnieju

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend