Wodnikus wraca na Piastowską (+lista wykonawców)

Najstarszy przegląd piosenek w Kołobrzegu wraca do Zespołu Szkół nr 2 im. B. III Krzywoustego gdzie zaczynał blisko 30 lat temu.

Na zdjęciu grupa Słodki Całus od Buby.

W grudniu 1989 roku Wodnikus po raz pierwszy odbył się w szkole przy ul. Piastowskiej. Sala w szkole była wtedy wypełniona po brzegi. Przez lata Przegląd zmieniał termin, miejsce i formułę. Na początku stawiał na lokalny, amatorski ruch muzyczny, ale z biegiem lat zaczęli się pojawiać wykonawcy z całego kraju, a nawet z zagranicy. W 2009 roku nastąpiła przerwa w organizacji imprezy. Ponownie Wodnikus wystartował w kwietniu 2014 roku i od tego czasu na stałe zagościł w kalendarzu kołobrzeskich imprez muzycznych. 

Dziś Wodnikus ma charakter otwartego przeglądu. Zawęziła się stylistyka muzyczna, do tzw. muzyki nieobojętnej, czyli poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, żeglarskiej, autorskiej i kabaretowej.

Po prawie 30 latach od pierwszej edycji, impreza „wraca do korzeni”, do miejsca z którego się wywodzi , do Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego przy ul. Piastowskiej 5 gdzie w sobotę, o godz. 17 wystartują XXIII Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus. Wystąpią zespoły i soliści amatorzy, zakwalifikowani przez organizatorów. Wieczór zakończy koncert gwiazdy czyli zespołu Słodki Całus od Buby z Trójmiasta.

Program imprezy:

17 – występy zakwalifikowanych wykonawców
Ok. 21.00 gość XXIII Spotkania – zespół Słodki Całus Od Buby

Lista wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznym Wodnikusie ( kolejność przypadkowa )
1. Leszek Żukrowski
2. Bogdan Żołnierowicz 
3. Jacek Walczyk
4. Małe Lego Blues
5. Zbigniew Wojciechowicz
6. Nocny Lot
7. Paweł Mallek

fot. Facebook/słodkicałudodbuby

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend