Wpadł, bo ukradł dwie butelki piwa

Po zatrzymaniu złodzieja, który ukradł dwie butelki piwa okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary aresztu za kradzież z włamaniem. 21-latek za popełnione wykroczenie dostał mandat i został przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd zostanie przewieziony do aresztu śledczego.

Pracownik ochrony zgłosił dyżurnemu kołobrzeskiej jednostki ujęcie młodego mężczyzny, który dokonał kradzieży w jednym z dużych sklepów spożywczych. Łupem 21-latka padły dwie butelki piwa, którego cena nie przekraczała 6 złotych. Na miejsce interwencji pojechał patrol, który zazwyczaj kończy takie spotkanie nałożeniem na osobę mandatu karnego lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

W tym przypadku mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 500 złotych, jednak to najmniejsza niedogodność jaka go spotkała. Po sprawdzeniu 21-latka w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany na podstawie nakazu sądu w celu zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary roku pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd zostanie przetransportowanych do aresztu śledczego gdzie będzie odbywał zasądzoną karę. 21-latek był poszukiwany z uwagi na dopuszczenie się kradzieży z włamaniem.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend