Wraca tramwaj wodny. Z KKM bilety na przejażdżki są tańsze

W Kołobrzegu czwarty rok z rzędu uruchomiony został Portowy Tramwaj Wodny. Kursy po Parsęcie i porcie to jednocześnie atrakcja turystyczna oraz promocja turystyki morskiej i samego portu Kołobrzeg.

Fot. Archiwum.

Operatorem tramwaju wodnego jest Arkadiusz Jagielski. Jednostka będzie kursować od końca kwietnia zależnie od warunków atmosferycznych (w założeniu długi weekend majowy i pozostałe weekendy w miesiącu maju), więcej informacji na temat planowanych rejsów w najbliższym czasie udziela operator pod numerem telefonu 504 279 404.

W sezonie letnim jednostka ma kursować codziennie (podobnie jak w ubiegłych latach) na trasie Port Jachtowy przy Marinie Solnej – rzeka Parsęta (z przystankiem przy Bibliotece Miejskiej, ale będzie dopływać aż do wysokości Muzeum Oręża Polskiego i tam będzie zawijać w kierunku portu) – port Rybacki – port Jachtowy.

Rejs tramwajem wodnym trwa około godzinę. Dla posiadaczy Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca przewidziane są zniżki.

Sama jednostka została zbudowana w 2022 roku specjalnie na potrzeby Portowego Tramwaju Wodnego. Jej nazwa to Watertrum. Ma 7,20 m długości, na pokład zabiera 12 pasażerów.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend