Wspólna akcja wsparcia małych uchodźców. Dzieci otrzymają darmowe bilety na basen

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę minął już ponad rok. W tym czasie w Kołobrzegu podjęte zostały liczne inicjatywy mające na celu pomoc uchodźcom. Wsparcie w postaci zbiórek najpotrzebniejszych artykułów spożywczych, chemicznych, szkolnych zorganizowali także nasi partnerzy zagraniczni.

W ostatnim czasie swoje zaangażowanie i solidarność w tym trudnym czasie okazali poprzez przekazanie darowizny w wysokości prawie 35 tys. zł, na organizację aktywności sportowych dedykowanych małym uchodźcom, przebywającym w kołobrzeskich szkołach podstawowych.

To szczególne istotne, ponieważ udział w tego typu formach spędzania czasu wolnego pozwoli choć na chwilę zapomnieć o traumie, która spotkała ich w życiu.

Darmowe wejściówki na basen dla dzieci jeszcze przed świętami będą rozdawane przez dyrektorów kołobrzeskich podstawówek. Będzie można je wykorzystać do 31 grudnia 2023 r. na basenie w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Szczególne słowa uznania należą się w tym miejscu miastom Berlin Pankow i Bad Oldesloe oraz firmie Amazon.de. Partnerami akcji są także Konwent Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina ze Szczecina, oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, za co im bardzo dziękujemy.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend