Wyższa uczelnia w Kołobrzegu? Tak, jednak później niż planowano

O możliwości otwarcia w Kołobrzegu zamiejscowego oddziału WSGK Kutno z kierunkami zarządzanie i prawo w biznesie, psychologia i turystyka informowaliśmy w grudniu 2020 r.

Blisko rok temu zapowiedzi brzmiały optymistycznie – nabór miał się rozpocząć już na rok akademicki 2021/2022. Trwały poszukiwania odpowiedniego budynku, gdzie mogłyby się odbywać wykłady.

Na niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku akademickiego sprawdzamy, czy te plany są wciąż aktualne. Okazuje się, że miejsce na wykłady jest, ale sama wyższa szkoła zawita do Kołobrzegu najwcześniej w roku akademicki 2022/2023.

Opóźnienie spowodowane jest m.in. pandemią. Wniosek o uruchomienie ośrodka dydaktycznego w Kołobrzegu oczekuje na rozpatrzenie w Ministerstwie Edukacji i Nauki.
-Więcej będziemy mogli powiedzieć w grudniu lub na początku przyszłego roku – mówi naszemu portalowi Aleksander Bolko z Kołobrzeskiej Izby Gospodarczej, która wyszła z inicjatywą sprowadzenia do Kołobrzegu wyższej uczelni.

Jak udało nam się dowiedzieć, oprócz WSGK Kutno, uruchomieniem w Kołobrzegu swojej zamiejscowej placówki ma być też zainteresowana jedna z publicznych uczelni. Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend