Z pracy kołobrzeskiej drogówki. W jeden weekend 132 kontrole. Kierowcy 46 razy przekroczyli dozwoloną prędkość

W miniony weekend patrolujący główne trasy naszego miasta i powiatu policjanci z kołobrzeskiej drogówki o zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Mężczyźni zdecydowali się wsiąść za kierownicę mimo spożywania alkoholu czy braku uprawnień.

Niechlubnym rekordzistą był mężczyzna, który w Kołobrzegu przy ul. Tarnowskiego jechał Skodą, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze odpowie też mężczyzna kierujący samochodem osobowym pomimo czterokrotnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sprawami zatrzymanych kierowców zajmie się sąd.

Ponadto w trakcie ostatniego weekendu policjanci z kołobrzeskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania nieodpowiedzialnemu kierowcy, który przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Łącznie podczas działań mundurowi ujawnili 46 przekroczeń dozwolonej prędkości. Skontrolowali 132 pojazdy. W ramach działań „Piesi” ujawnili 7 wykroczeń popełnionych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend