Za nami miesiąc z wypożyczalnią elektrycznych skuterów. Jak wypadła? (+mapa z granicami strefy miasta gdzie można je wypożyczyć)

24 marca w Kołobrzegu wystartowała sieć miejskich skuterów elektrycznych na minuty blinkee.city. „Wirtualna” wypożyczalnia działa podobnie jak miejska sieć rowerów.

Wypożyczalnia skuterów działa podobnie jak miejski rower. Z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie na mapie Kołobrzegu znajdujemy pojazd, rezerwujemy go, docieramy do miejsca w którym parkuje i jedziemy.
Przez miesiąc działalności blinkee.city kołobrzeżanie zrealizowali 1402 przejazdy skuterami, z czego 25% przejazdów towarzyszyła pauza. Średni przejazd trwał 9,3 min. – To naprawdę ekstra wynik, jak na 20 skuterów, które mamy na razie w Kołobrzegu – usłyszeliśmy w warszawskim biurze tej firmy.

Promocje

Jeszcze do końca majówki obowiązuje promocyjna cena za minutę jazdy – 59 gr. Na majówkowe dalsze wypady firma ma w ofercie cenę za całodzienne korzystanie ze skutera, która wynosi 69 zł. Jeśli jednak planujemy wyskoczyć na szybką kawę ze znajomymi i wrócić po spotkaniu na tym samym skuterze, pewnie korzystniejsze będzie skorzystanie z opcji „Postój”. Pauzujemy wtedy zdalnie skuter, który po prostu czeka. Tylko za 9 gr/min. 

Musimy jednak pamiętać, że wypożyczenie i zdanie pojazdu możliwe jest wyłącznie w zaznaczonej na mapie szarą linią strefie (na zdjęciu poniżej).

blinkee mapa1 e1524933060574 - Za nami miesiąc z wypożyczalnią elektrycznych skuterów. Jak wypadła? (+mapa z granicami strefy miasta gdzie można je wypożyczyć)

 

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend