Zabytkowy budynek z wieżą zegarową coraz bardziej popada w ruinę. Będzie kontrola konserwatorki zabytków

Charakterystyczny budynek z wieżą zegarową przy ul. Łopuskiego 48 od wielu lat stoi zamknięty. Kiedyś należał do wojska, dziś jest w rękach prywatnych. Gołym okiem widać jego postępującą dewastację i ubytek kolejnych fragmentów stolarki okiennej.

Zabytkowy obecnie obiekt powstał w pierwszych latach XX w. jako część kompleksu lazaretu wojskowego, towarzyszącego zespołowi koszar pruskiego garnizonu w ówczesnym Kołobrzegu.

Jego specyficznej, nietuzinkowej urody architektura skłania Czytelników do pytań zawartych w mailach do naszej redakcji, które pojawiły się po naszym ostatnim artykule o remoncie Klubu Wojskowego (dawniej Garnizonowego), który stoi tuż obok. Przypomnijmy, że budynek klubu wojsko gruntownie wyremontowało. Więcej tu: Zakończył się remont Klubu Wojskowego (dawniej Garnizonowego). Kiedy oficjalne otwarcie?

Jak udało nam się dowiedzieć miejska konserwatorka zabytków planuje w najbliższym czasie kontrolę obiektu przy Łopuskiego 48. O jej wyniku poinformujemy na okkolobrzeg.pl.

budynek 1024x756 - Zabytkowy budynek z wieżą zegarową coraz bardziej popada w ruinę. Będzie kontrola konserwatorki zabytków
budynek4 1024x768 - Zabytkowy budynek z wieżą zegarową coraz bardziej popada w ruinę. Będzie kontrola konserwatorki zabytków

6 komentarzy

Napisz komentarz
 1. 16 czerwca, 08:27 d

  Idealne miejsce pod nowy blok z mieszkaniami pod wynajem.

  Reply this comment
 2. 16 czerwca, 11:07 Spaniel

  W większości polskich miast historia wygląda tak:
  1. budynke niszczeje
  2. ojej, pożar, co to mogło być
  3. ojej, zawalił się dach
  4. no trudno, zostały resztki murów, trzeba rozebrać
  5. i cyk, patodeweloperski bloczek stoi

  Reply this comment
 3. 16 czerwca, 12:59 Fox

  Co racja to racja…

  Reply this comment
 4. 16 czerwca, 14:41 Adam

  Proponuje aby kontroli dołączyli się inspektorzy z Powiatowego Nadzoru Budowlanego, Straż Pożarna także moze dokonać kontroli zabezpieczenie przeciwpożarowego.

  Reply this comment
 5. 16 czerwca, 21:00 krzyś

  Zapewne podzieli los spichlerza przy rzecznej, albo pobliskiej elektrowni.
  Nie ma co, władze miasta dbają o zabytki.

  Reply this comment
 6. 24 czerwca, 15:21 kołobrzeżanin

  Tak dbają kolejni włodarze miasta o zbytki w Kołobrzegu ,których zostało po wojnie zaledwie kilka. Aby się pozbyć i nie przejmować się co dalej się stanie. Tak było z byłym kinem Kalmar, tak było z budynkiem po Elwie , tak jest z bydynkiem po Maronie no i kolejny piękny budynek przy ul. Łopuskiego 48. Widać,że jakoś koleini włodarze miasta nie bardzo lubią zabytkowych budowli albo mają uczulenie na to ,że to przed wojną użytkowali niemcy.

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend