Zakaz wędkowania w porcie jachtowym będzie trwał krócej

Wcześniej informowaliśmy, że wędkarze chcą skrócenia okresu w którym obowiązuje zakaz połowu w porcie. Dziś radni głosowali projekt uchwały w tej sprawie.

Tekst i zdjęcie pochodzą ze strony solnezdroje.pl

Przypomnijmy, Stowarzyszenie Wędkarzy Wód Morskich „DORSZ” w Kołobrzegu oraz wędkarze niezrzeszeni, złożyli wniosek o skrócenie o jeden miesiąc zakazu wędkowania na terenach administrowanych przez Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg  – Wyspa Solna. 

Propozycja padła na spotkaniu z żeglarzami i wędkarzami w porcie, które zorganizował Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o.

– Temat powrócił na wniosek wędkarzy – usłyszeliśmy w ZPM –  Jeżeli użytkownicy potrafili się wspólnie porozumieć to tylko pozostaje takim przedsięwzięciom sprzyjać. Niemniej bacznie przyglądamy się formie w jakiej odbywa się wędkarstwo na terenie portu jachtowego. Dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo i zadowolenie naszych klientów – żeglarzy.

Obawy ZPM są uzasadnione, bo w przeszłości inni użytkownicy portu skarżyli się już na bałagan, a nawet niszczony sprzęt. Odpowiedzialnością za taki stan rzeczy obarczali właśnie niektórych wędkarzy. ZPM w 2015 roku zdecydował nawet o całkowitym zamknięciu mariny dla wędkujących, ale rok później przepisy złagodzono. Wyznaczono wtedy okres od kwietnia do końca września ( szczyt sezonu żeglarskiego) kiedy marina jest dla nich zamknięta. W pozostałe miesiące wędkarze mogą z niej korzystać bez ograniczeń.

Projekt w tej sprawie trafił na dzisiejsze posiedzenie Rady Miasta. Wszyscy obecni na sesji radni byli za wydłużeniem okresu wędkowania. Po zmianach zakaz będzie obowiązywał więc od 1 maja do 30 września każdego roku.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend