Zakończyła się budowa pierwszego budynku z miejskimi mieszkaniami na Witkowicach. Miasto zapowiedziało starania o dopłaty do czynszów

„Mieszkania dla rozwoju” to miejski program dla tych, którzy nie mają możliwości uzyskania kredytu, czy wynajęcia własnego lokalu. Cała inwestycja obejmuje budowę czterech budynków – łącznie 124 mieszkań.

Dziś prezydent miasta Anna Mieczkowska w towarzystwie radnych Rady Miasta Kołobrzeg z przewodniczącym Bogdanem Błaszczykiem oraz prezesem Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Robertem Cieciorą podsumowali zakończenie budowy pierwszego z budynków.

Pierwszy budynek zawiera 7 mieszkań jednopokojowych, 18 mieszkań dwupokojowych oraz 6 mieszkań trzypokojowych. Wszystkie lokale są urządzone i wykończone „pod klucz”. Pierwsi najemcy od jutra będą mogli załatwiać formalności pozwalające na otrzymanie upragnionych kluczy.

Dodatkowo prezydent miasta zapowiedziała, że miasto zwróci się z wnioskiem do Banku Gospodarstwa Krajowego, ponieważ ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych pozwala na uzyskanie dopłat do czynszów przyszłych najemców. Szczegóły tego rozwiązania zaprezentowane zostaną wkrótce.

Dodajmy, że od 15 lutego mieszkańcy Kołobrzegu mogli składać wnioski o udział w programie „Mieszkań dla rozwoju”. Pierwszy nabór wyłonił 89 najemców. Drugi nabór uzupełniający także się już zakończył i trwa weryfikacja wniosków. Na pozostałych 35 mieszkań wpłynęło 66 wniosków.

Koszt budowy czterech budynków to 34 060 774,54 zł brutto.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend