Zamówienie na amfiteatr z podziemnym parkingiem. W końcu będą wygodne krzesełka z oparciem!

Przetarg nieograniczony na wyłonienie firmy, która przygotuje projekt przebudowy amfiteatru został otwarty. Jednym z jego punktów jest koncepcja budowy podziemnego parkingu z tunelem, którym będzie można dostać się na teren tej największej sceny plenerowej w mieście.

Miasto szuka firmy, która przygotuje kompleksowy projekt przebudowy amfiteatru wraz z zapleczem socjalnym, infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu wokół obiektu.Obiekt jest dziś w fatalnym stanie. Pozwolenie na zeszłoroczne imprezy dostał warunkowo.

Firma, która będzie chciała ubiegać się o miejskie zlecenie będzie musiała wykazać m.in. że zatrudnia akustyka, który zadba o prawidłowe nagłośnienie obiektu.

Budynek ma zostać posadowiony na zupełnie nowych fundamentach. Widownia w nowym amfiteatrze ma składać się z trzech sektorów i pomieścić 3,5 tys. osób, czyli będzie o 500 miejsc mniej niż dziś. Na widowni zamiast ławek mają znaleźć się składane, wygodne krzesełka z oparciem. Scena ma mieć powierzchnię 180 metrów kw. Ma mieć też możliwość zainstalowania zamykanej kurtyny. Całość ma być zadaszona. Garderoby będą podzielone na zwykłe i VIPowskie.

W części funkcjonującej przez cały rok ma się znaleźć 150-metrowa sala prób, wykorzystywana m.in. na imprezy klubowe i wytłumiona, młodzieżowa pracownia muzyczna o powierzchni ok. 70 m kw. Nowy obiekt przy ul. Fredry ma posiadać kawiarenkę z ogródkiem. Będą też trzy całoroczne lokale gastronomiczne przeznaczone na dzierżawę.

Co ciekawe, do zamówienia miasto dopisało punkt o koncepcji projektowej podziemnego parkingu (po drugiej stronie ul. Fredry) z tunelem pod ziemią, którym można byłoby dostać się do amfiteatru.

– To jest pewna wizja do której chcielibyśmy dążyć – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik prezydenta Kołobrzegu, przyznając że w pierwszej kolejności będzie przebudowany amfiteatr – Jeżeli pojawią się programy unijne z których będziemy mogli uzyskać dofinansowanie na ten cel to będziemy chcieli ją realizować.

Firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 27 lutego. Czas na wykonanie projektu będą miały do 20 grudnia 2018 roku. Całe przedsięwzięcie związane z przebudową amfiteatru ma zostać przeprowadzone do 2021 roku. Największe natężenie prac budowlanych zaplanowana na lata 2020-2021. W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasto przeznaczyło na przebudowę amfiteatru 18,3 mln zł.

Fot. FB/AmfiteatrKołobrzeg

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 25 stycznia, 14:26 Syfy

    Lepiej późno niż wcale

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend