Zbierz załogę i wystartuj w widowiskowych regatach Smoczych Łodzi

Można już zgłaszać się do regat Smoczych Łodzi, które odbędą się 19 maja. Żeby wsiąść do łódki z charakterystyczną smoczą głową na dziobie i powalczyć o wysokie miejsce trzeba zebrać 16-osobową załogę. Łódki i treningi zapewnia organizator. 

Organizatorzy zapraszają do udziału w Regatach Smoczych Łodzi na Parsęcie (Bulwar Marynarzy Okrętów Pogranicza). Regaty odbędą się 19 maja 2018 r. o godz. 11.. Na wszystkich czekają pamiątkowe dyplomy, na zwycięzców puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów.

Załogi  muszą składać się z 20 wioślarzy (min. 16 osób) + „bębnista”. Zgłoszenia są przyjmowane w Urzędzie Miasta w Kołobrzegu przy ul. Ratuszowa 13, pokój 112 – pani Maria Cwynar. Adres email na który można wysyłać kartę zgłoszenia (druk dostępny na stronie Urzędu Miasta) – m.cwynar@um.kolobrzeg.pl. Termin zgłoszenia załóg mija 11 maja 2018 r.

Treningi18 maja 2018 r. na rzece Parsęcie (Bulwar Marynarzy Okrętów Pogranicza). Terminy treningu ustalać z panem Adamem Kościelnym – tel. 515 923 536. Losowanie kolejności startów odbędzie się w dniu 14 maja 2018 r. o godz. 15.00 w małej Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu.

Z Wikipedi: Początki smoczych łodzi sięgają kilku tysięcy lat wstecz. Co roku w Chinach, na brzegach rzeki Jangcy, u progu pory gorącej, kiedy to ludność trapiły susze i epidemie – odbywały się obrzędy przebudzenia śpiącego dotąd Boga – Smoka. Ów władca rzek i mórz sprowadzać miał zbawcze deszcze, dzięki którym obfite plony oddalały widmo głodu i chorób. Obrzędy, w formie zmagań zdobnych łodzi, pociągały za sobą liczne utonięcia, co traktowano jednak jako konieczną bóstwu ofiarę

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend