Ze schroniskiem dla zwierząt w nowym miejscu wcale nie pójdzie tak gładko. Już słychać protesty

– Teraz jest odpowiedni klimat, by myśleć o budowie schroniska w tym miejscu – mówiła podczas czwartkowej konferencji wiceprezydent Kołobrzegu ds. gospodarczych Ewa Pełechata prezentując lokalizację pod schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Wspólnej w Korzyścienku (mapka u góry). Pod tym adresem zlokalizowane są miejskie działki, leżą one jednak na terenie gminy wiejskiej Kołobrzeg. I to właśnie władze sąsiedniej gminy wcześniej nie zgadzały się na przytulisko dla zwierząt. Teraz wójt miał wyrazić zgodę.

Przychylność wójta to jednak nie wszystko. Zgodę na konieczne zmiany planistyczne, by w ogóle zacząć na poważnie myśleć o budowie schroniska w tym miejscu, muszą wyrazić jeszcze radni Rady Gminy. Mają się tym zająć w październiku.

Zanim jednak do tego dojdzie, już słychać głosy sprzeciwu. W piątek podczas sesji Rady Gminy Kołobrzeg, część radnych wypowiadała się negatywnie o pomyśle budowy schroniska przy ul. Wspólnej.
– Dzisiaj miałem trzy telefony, aby interweniować w tej sprawie. Należy zrobić wszystko, aby schronisko w tym miejscu nie powstało – mówił Krzysztof Chabaj.

Głos w sprawie zabrała też radna Rady Miasta Kołobrzeg Renata Brączyk, która złożyła interpelację do Urzędu Miasta,

Czy kolejny raz lokalizacja schroniska wzbudzi kontrowersje i stanie się kością niezgody? Czy w taki sposób powinno się podejmować tak ważne decyzje, jak nowa lokalizacja schroniska? – pyta Renata Brączyk publikując na Facebooku swoją interpelację (jej treść pod tekstem).

Przypomnijmy, że to druga propozycja lokalizacji nowego schroniska dla zwierząt. Na stole wciąż leży miejska działka przy ul. 6. Dywizji Piechoty, nad Parsęta. Ona jednak też została oprotestowana – nie chcą schroniska w tym miejscu działkowicze z pobliskich ogródków i mieszkańcy Budzistowa, którzy sąsiadowaliby z przytuliskiem przez rzekę.

inter - Ze schroniskiem dla zwierząt w nowym miejscu wcale nie pójdzie tak gładko. Już słychać protesty

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend