Zgoda na ustawienie masztu wydana. Teraz kolej na jego instalację. Zasięg w centrum Kołobrzegu w końcu się poprawi?

Cała biurokracja się skończyła – teraz piłeczka jest po stronie operatora telefonii komórkowej. Od niego zależy kiedy rozpoczną się prace instalacyjne i od kiedy zasięg w centrum miasta ulegnie w końcu poprawie.

Problemy z dostępem do internetu w centrum Kołobrzegu pojawiły się po demontażu masztów telekomunikacyjnych na budynku Hosso. Kłopoty z połączeniami telefonicznymi i z siecią mieszkańcy odczuwają na co dzień. Zgodę na montaż na swoim biurowcu masztu telefonii komórkowej wyraziło starostwo powiatowe. Procedury właśnie dobiegły końca.

-Wiem, że ta sprawa budzi duże zainteresowanie wśród mieszkańców, tym bardziej przed zbliżającym się sezonem letnim – zaczął swój wpis na Facebooku starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski. I dodał: – Wyłączenie nadajników w centrum, w tym tego znajdującego się na „Hosso”, spowodowało, że w głównej części miasta są poważne utrudnienia podczas rozmawiania przez telefon i korzystania z internetu. Dochodzi do tego problem z zapłaceniem telefonem podczas wykonywania transakcji bezgotówkowych. Dlatego pragnę poinformować, że wczoraj wydaliśmy decyzję dla T-Mobile Polska S.A. na budowę masztu telekomunikacyjnego na dachu starostwa. Wszystkie formalności i procedury dobiegły końca. Mam nadzieję, że prace rozpoczną się już niebawem.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend