Złodziej próbował ukraść kobiecie torebkę. Miał pecha, bo zareagował przypadkowy przechodzień

Złodziej próbował ukraść kobiecie torebkę na ulicy, został zatrzymany przez postronnego przechodnia. Już usłyszał zarzut. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny kołobrzeskiej policji w sobotę otrzymał informację o próbie kradzieży torebki w okolicy ulicy Korzeniowskiego. Sprawca próbował wyrwać kobiecie z ręki torebkę, ale zareagował przypadkowy przechodzień, któremu udało się zapobiec kradzieży.

Dyżurny policji wysłał na miejsce patrol, który zatrzymał 24-letniego mieszkańca Kołobrzegu.  Gdyby nie postawa i reakcja postronnej osoby, łupem sprawcy mogło paść mienie o wartości blisko 2000 złotych.
Wobec zatrzymanego kołobrzeska Prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna popełnił przestępstwo w tzw. recydywie.

To kolejne w ostatnim czasie zatrzymanie osoby, która usiłowała kraść na tzw. „wyrwę” . Ostatnio policjanci ustalili i zatrzymali grupę nastolatków, która w podobny sposób co 24 latek z Kołobrzegu, kradła torebki turystkom wypoczywającym nad morzem. Najmłodszy miał 12 lat,

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend