Znamy już cenę wywoławczą rocznego czynszu za Camping Baltic. Znajdzie się ktoś, kto ją przebije?

Jest już ogłoszenie o przetargu na dzierżawę dużej miejskiej działki przy ul. IV Dywizji Wojska Polskiego, na której znajduje się Camping Baltic. Przypomnijmy, że miasto chciało wzorem ubiegłych lat, przedłużyć umowę dotychczasowemu dzierżawcy. Na stole jednak pojawiła się konkurencyjna oferta, która później została jeszcze podbita.

Precyzując to miasto opublikowało właśnie wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy przy IV Dywizji Wojska Polskiego. Będzie on „wisiał” do 8 lutego. Po upływie tego terminu odbędzie się przetarg. Wygra ten, kto da więcej.
Już teraz jednak możemy powiedzieć, że miasto może zarobić na dzierżawie blisko dwukrotnie więcej niż dotąd. A to z powodu konkurencji, która pojawiła się dość nieoczekiwanie i położyła na stół swoją ofertę dzierżawy campingu.

441 tys. zł! Kto da więcej?

Działkę na której znajduje się Camping Baltic od połowy lat 90. dzierżawi ta sama osoba. Miasto nie ma zastrzeżeń do wywiązywania się przez dzierżawcę z umowy. Przeciwnie – widać, że dba on o powierzony mu teren, inwestuje, co roku zajmuje wysokie miejsca w branżowych rankingach często deklasując konkurencję.

W połowie 2022 roku dzierżawca zadeklarował, że chce przedłużyć umowę (skończyła się ona z początkiem tego roku). Dość nieoczekiwanie jednak pojawiła się konkurencyjna oferta, którą złożył przedsiębiorca z Ustronia Morskiego, prowadzący tam podobną działalność. Zaproponował on miastu wyższy czynsz – 250 tys. zł rocznie.

Prezydent zleciła więc wykonanie operatu, który wskazał, że minimalna kwota dzierżawy obiektu powinna wynieść ok. 300 tys. zł rocznie i na tyle opiewał projekt umowy z dotychczasowym dzierżawcą. Przedsiębiorca z Ustronia Morskiego nie dał jednak za wygraną i przebił i tę kwotę oferując 400 tys. zł.

W tej sytuacji zamiast kolejnego przedłużenia umowy, magistrat ogłosił przetarg. Cenę wywoławczą rocznego czynszu ustalono na 441 tys. zł netto. Czy znajdzie się ktoś, kto ją przebije? Przekonamy się już za kilka tygodni.

wykaz 1024x724 - Znamy już cenę wywoławczą rocznego czynszu za Camping Baltic. Znajdzie się ktoś, kto ją przebije?
camp 1024x768 - Znamy już cenę wywoławczą rocznego czynszu za Camping Baltic. Znajdzie się ktoś, kto ją przebije?

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend