Znamy pierwsze szczegóły obchodów 18 marca. Zapowiada się imponujące widowisko batalistyczne

W dniu 73. rocznicy zakończenia walk o miasto i zaślubin z Bałtykiem na kołobrzeskiej plaży zobaczymy inscenizację tamtych wydarzeń.

Na zdjęciach rekonstrukcja historyczna 18 marca 2017 roku.

Ćwierć tysiąca uczestników w historycznych mundurach, czołg i kilkanaście innych pojazdów wojskowych pojawi się 18 marca na kołobrzeskiej plaży by odtworzyć bitwę sprzed 73 lat. Jak zapowiedział na łamach Głosu Koszalińskiego dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Aleksander Ostasz, będzie to jedno z największych widowisk batalistycznych w Polsce.
Na kołobrzeskiej plaży pojawi się jedyne w tej części Europy oryginale działo przeciwlotnicze 8,8 cm Flak 36/37 oraz sprawny mechanicznie transporter opancerzony Hanomag. Po drugiej stronie nie zabraknie symbolu zwycięstwa nad III Rzeszą – czołgu T-34 i półgąsienicowego działa przeciwpancernego SU-57.
Z kolei w piątek zaplanowano cykl prelekcji dotyczących walk na Pomorzu w 1945 r., adresowanych do uczniów szkół regionu, a w sobotę – wieczornicę patriotyczną.
Inscenizacja batalistyczna zaplanowana została na niedzielę, 18 marca o godz. 11.00. Miejscem walk będzie plaża obok kołobrzeskiego molo.Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
A tak wyglądało to rok temu:
kołobrzeg2 1 - Znamy pierwsze szczegóły obchodów 18 marca. Zapowiada się imponujące widowisko batalistycznekołobrzeg13 - Znamy pierwsze szczegóły obchodów 18 marca. Zapowiada się imponujące widowisko batalistycznekołobrzeg10 - Znamy pierwsze szczegóły obchodów 18 marca. Zapowiada się imponujące widowisko batalistycznekołobrzeg5 - Znamy pierwsze szczegóły obchodów 18 marca. Zapowiada się imponujące widowisko batalistycznekołobrzeg8 - Znamy pierwsze szczegóły obchodów 18 marca. Zapowiada się imponujące widowisko batalistyczne

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 10 lutego, 17:52 Pytanie

    Ciekawe którędy ma wjechać ten ciężki sprzęt bo CHYBA nie deptakiem żeby go rozwalić

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend